روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور ترکیه در دیدار با رئیس جمهور افغانستان ترکیه در کنار مردم و حکومت افغانستان باقی خواهد ماند

محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان، بعد از ظهر روز دوشنبه در حاشیه کنفرانس قلب آسیا- پروسۀ استانبول با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار نمود.

در این دیدار هر دو جانب در مورد پروسۀ صلح برگزاری نشست سه جانبۀ سران افغانستان، پاکستان و ترکیه، سرمایه گذاری سرمایه گذاران و شرکت های ترکی در افغانستان، مدیریت مکاتب افغان- ترک و ساخت پوهنتون زنان از سوی ترکیه در افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی در خصوص پلان هفت ماده ای صلح به رئیس جمهور اردوغان معلومات داد و نقش و همکاری ترکیه را در پروسۀ صلح مهم خواند.  

در این دیدار رئیس جمهور ترکیه از رئیس جمهور غنی بخاطر اشتراک و سخنرانی در هشتمین کنفرانس قلب آسیا- پروسۀ استانبول تشکر کرد و گفت که ترکیه در کنار مردم و حکومت افغانستان باقی خواهد ماند، حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور ادامه خواهد یافت و شرکت ها و سرمایه گذاران ترکی را جهت سرمایه گذاری در افغانستان تشویق خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی، از میزبانی موفقانۀ ترکیه از کنفرانس قلب آسیا- پروسۀ استانبول و نیت نیک و همکاری رئیس جمهور اردوغان نسبت به افغانستان تشکر کرد و این کنفرانس را برای همکاری و اتصال منطقوی مفید خواند.

ممکن است شما دوست داشته باشید