روزنامه ملی انیس

رئیس جمهوری افغانستان پس از پایان مؤفقانه نشست جنیوا به وطن برگشت

محمد‌اشرف غنی، رئیس جمهور کشور که برای اشتراک در نشست دو روزه جنیوا در مورد افغانستان در راس یک هیئت بلند پایه دولتی، به کشور سویس رفته بود، صبح روز جمعه نهم قوس، به کشور باز گشت.

ارگ ریاست جمهوری در صفحه فسبوکش نوشته است: «محمد اشرف غنی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان پس از پایان مؤفقانه نشست دو روزه جنیوا، صبح روزجمعه دوباره به کابل برگشت».

نشست دو روزه جنیوا با اشتراک نمایندگان ۶۲ کشور و ۳۵ سازمان بین‌المللی همکار و کمک‌کننده به افغانستان روز سه‌شنبه ششم قوس در سویس برگزار شد. در این نشست، دستاوردها، چالش‌ها و نتایج کمک‌های کشورهای کمک‌کننده و تعهدات دولت افغانستان در قبال آن به بررسی گرفته شد.

رهبران حکومت وحدت ملی و نماینده‌گان با صلاحیت کشورهای حامی افغانستان در نخستین روز نشست جنیوا، در باره نقش زنان در دولت و چالش‌های فراه راه زنان در افغانستان و همین‌طور در مورد چالش‌ها و فرصت‌های اقتصادی در افغانستان گفتگو کردند.

در دومین روز نشست جنیوا رئیس جمهور غنی، برنامه صلح‌اش را اعلام کرد که براساس آن یک هیئت ۱۲ نفری مذاکره کننده صلح به ریاست عبدالسلام رحیمی، رئیس دفتر مقام ریاست جمهوری تشکیل شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید