روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس اجرائیه کشور عازم نیویارک گردید

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، دیروز، در رأس یک هیأت بلندرتبۀ دولتی به ‌منظور اشتراک در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویارک گردید.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،در این سفر، رئیس اجراییه کشور به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند و در صحبت خویش دیدگاه‌های رسمی حکومت وحدت ملی را در عرصه‌ سیاسی٬‌امنیتی، مبارزه با تروریزم، ‌مبارزه با موامخدر، همکاری‌های منطقه یی، تقویت و تداوم همکاری‌های بین المللی با افغانستان، برگزاری انتخابات سالم و با اعتبار پارلمانی، شورا‌های ولسوالی و ریاست جمهوری، دستاوردهای افغانستان در عرصه حکومت ‌داری، مبارزه با فساد، آموزش و پرورش، توانمندسازی زنان، پیش‌رفت‌ها و برنامه‌های اقتصادی، تلاش برای دست یافتن به توسعه‌ پایدار به اساس طرح هزار‌ه‌ سازمان ملل و چالش‌های داخلی و منطقه‌ یی مطرح می‌کند. رئیس اجرائیه کشور همچنان در حاشیۀ اجلاس سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد با دبیرکل سازمان ملل متحد، روسای جمهور، نخست وزیران و وزرای خارجه تعدادی از کشورهای دوست و روسای شماری از سازمان‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

رئیس اجرائیه کشور همچنان در این سفر به نمایندگی از افغانستان در ضیافتی که از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا میزبانی می‌گردد و در ضیافت رسمی‌یی که به افتخار روسای جمهور و نخست وزیران از سوی سرمنشی سازمان ملل متحد میزبانی می‌شود، اشتراک می‌کند.

همچنان رئیس اجرائیه کشور در این سفر برای بازتاب دیدگاه‌های حکومت و مردم افغانستان در شماری از مراکز پژوهشی و خانه‌های فکر در نیویارک سخنرانی می‌کند، با هیئت‌مدیره تعدادی از نهادهای مهم رسانه ‌یی دیدار و با رسانه‌ها‌‌ی ملی و بین المللی مصاحبه می‌نماید.

در این سفر رئیس اجرائیه کشور را صلاح الدین ربانی وزیر امورخارجه و شماری دیگر از مسوولان عالی رتبه جمهوری اسلامی افغانستان همراهی می‌نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید