روزنامه ملی انیس

رئیس اجرائیه کشور در ویژه برنامهٔ تقدیر از تیم فوتسال افغانستان: کسب نایب قهرمانی آسیا یک دستاورد بزرگ و دور از انتظار بود

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان روزپنجشنبه در یک ویژه برنامه از تیم فوتسال زیر ۲۰ سال کشور تقدیر کرد و گفت با توجه به امکانات، دستاوردتان بالاتر از جایگاه قهرمانی آسیا است.

داکتر عبدالله عبدالله باردیگر کسب نایب قهرمانی آسیا را به رئیس فدراسیون فوتبال، یوسف کارگر، سرمربی تیم فوتسال، محترم عبدالرزاق مُمرک، ملی‌پوشان کشور و مردم افغانستان تبریک عرض نمود.

رئیس اجرائیه کشور در ابتدا به روح شهدای حادثهٔ انتحاری اخیر در کابل اتحاف کرد و گفت که تروریستان نمی‌توانند که اراده ملت افغانستان را بکشند. آمدن شما در این برنامه گواه این مسأله است.

در ادامه، داکتر عبدالله عبدالله گفت که با درنظرداشت سطح امکانات و استندرد سایر کشورها شما موفق هستید و به هدف رسیدید. این دستاورد بزرگی است.

داکتر عبدالله عبدالله افزود: جریان بازی مرحلهٔ نهایی مسابقات را تماشا کردم و بسیار جذاب بود. شما توپ و ابتکار عمل را در دست داشتید و توانستید که تیم جاپان را به چالش بکشید. من به حیث یک شهروند و بیننده از تماشای بازی کیف کردم.

رئیس اجرائیه کشور گفت که تیم فوتسال در یک شرایط خاص شادی و خوشی سراسری را نصیب مردم افغانستان کرد و تأثیر فوق‌العاده مثبت بالای روحیه آنان گذاشت.

یوسف کارگر رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان از حمایت همیشگی رئیس اجرائیه کشور ستایش کرد و گفت که هیچ‌کس این تصور را نداشت که افغانستان در این مسابقات قدرت‌های آسیایی را به زانو درآورد و به این افتخار دست یابد. کارگر که در حادثهٔ انتحاری اخیر در کابل جراحت برداشته است گفت که اگر تروریستان برای مردم افغانستان مصیبت خلق می‌کنند ما از طریق ورزش به مردم اشک خوشی و لبخند به‌بار می‌آِوریم.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود که باید از تمام ورزش‌ها حمایت صورت بگیرد؛ اما نه آن‌طورکه در یک ورزش هزینه‌ها سرریز کند؛ اما دیگر ورزش‌ها نادیدگرفته شود. وی از رئیس اجرائیه کشور خواست که از تیم فوتسال افغانستان حمایت همه‌جانبه نماید.

عبدالرزاق مُمرک، سرمربی تیم فوتسال افغانستان گفت که امکانات و زمان محدود ما با جاپان، اندونزی و ایران قابل مقایسه نبود؛ ولی بازهم ملی‌پوشان کشور این افتخار را به‌دست آوردند. حالا حفظ جایگاه و رسیدن به مراحل بالاتر بستگی به حمایت حکومت دارد.

 مُمرک از رئیس اجرائیه افغانستان خواست که در قسمت امتیازات، نیازمندی‌ها، بستر مناسبات برای تمرین و سفر تشویقی حج عمره به اعضای تیم توجه نماید.

داکتر عبدالله عبدالله گفت که در محدودهٔ امکانات دولتی از تیم فوتسال کشور حمایت می‌کند و می‌بیند که چه اقدامات عملی از طریق حکومت ممکن است.

 رئیس اجرائیه کشور افزود که از بخش خصوصی نیز می‌خواهد که با شما همکاری داشته باشند.رئیس اجرائیه کشور درخواست حج عمره برای تیم فوتسال افغانستان را پذیرفت و گفت که این سفر پس از ختم حج تمتع با حمایت ریاست اجرائیه حکومت وحدت ملی تنظیم می‌گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید