روزنامه ملی انیس

رئیس اجرائیه: چتر دولت در مذاکرات صلح نباید از بین برود

رئیس اجرائیه کشور روزچهارشنبه در نشستی به مناسبت بزرگداشت از پانزدهمین سال تصویب قانون اساسی کشور ‌گفت که تا کنون هیچ‌گونه تغییری در موضع گروه طالبان و کشور حامی این گروه به وجود نیامده است.

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی تأکید کرد که تا حالا نشانه‌ای مبنی بر تغییر در موضع گروه طالبان و حامیان این گروه دیده نمی‌شود.»

رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی بر مذاکره با طالبان زیر چتر نظام جمهوری اسلامی افغانستان تأکید ورزید و گفت که نباید گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌های سیاسی به دلیل منافع زودگذر سیاسی، خارج از چارچوب دولت با طالبان وارد مذاکرات شوند.

داکتر عبدالله عبدالله خاطر نشان ساخت که هر نوع مذاکرات با گروه طالبان، در غیاب دولت، خلاف منافع ملی است.

رئیس اجرائیه کشور افزود که بازنگری در هیئت مذاکره‌کننده حکومت قابل بحث است و پیش‌برد مذاکره خارج از چارچوب حکومت جز پراکنده‌گی، نتایج دیگری ندارد.

داکتر عبدالله عبدالله گفت که چتر دولت افغانستان با قربانی دادن فرزندان کشور تشکیل شده است و این چتر نباید از بین برود.

رئیس اجرائیه کشور اضافه کرد که او هم زمانی اپوزیسیون نظام بوده؛ اما هرگز در تلاش دور زدن چتر دولت نبوده است.

رئیس اجرائیه کشور در پیوند به تلاش‌ها در راستای تشکیل حکومت موقت گفت که حکومت موقت ایجاد نمی‌شود و در صورتی که ایجاد شود، به خیر و منفعت مردم افغانستان نیست.

داکتر عبدالله عبدالله هم‌چنان گفت که تصمیم تأخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صرف به دلیل تأمین شفافیت در این روند صورت گرفته است. به گفته‌ وی، پروسه‌ صلح و مصالح سیاسی در تأخیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نقش نداشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید