روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس‌جمهور غنی در دیدار با مسئولین و منسوبین قول اردوی۲۱۵ میوند: باید به امتیازات سربازانی که در خط مقدم نبرد قرار دارند، توجه شود

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته با سربازان، بریدملان و افسران قول اردوی ۲۱۵ میوند در نشست های جداگانه دیدار کرد و پیشنهادها و مشکلات آنان را شنید.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر،  رئیس جمهور در تالار جلسات قول اردوی ۲۱۵ میوند، در یک نشست عمومی با مسئولین و منسوبین قول اردوی متذکره، اشتراک و سخنرانی کرد. در آغاز بریدجنرال عبدالهادی ترین قوماندان قول اردوی۲۱۵ به رئیس جمهور و هیئت همراه اش خوش‌آمدید گفت.

وی از توجه همیشگی رئیس جمهور به نیروهای دفاعی و امنیتی تشکر کردو گفت که تشویق و توجه شما در راستای دفاع از کشور و سرکوب دشمنان، روحیه و مورال سربازان را بیشتر قوی می سازد.

در این نشست، رئیس جمهور برای عبدالهادی ترین قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند به‌خاطر قدردانی از مدیریت خوب و تلاش های وی در دفع و طرد دشمنان، مدال شجاعت تفویض کرد.

رئیس‌جمهور در سخنرانی اش به مسئولین و منسوبین قول اردوی ۲۱۵ گفت: امروز آمده ام که از هر یک سرباز، بریدمل، افسر و رهبری قول اردوی۲۱۵ میوند تشکر کنم، زیرا شما در هلمند در راستای سرکوب دشمن و تامین امنیت، تلاش و مبارزه قابل قدر کردید.

رئیس جمهور کشور گفت که اجرای و ظیفه در دوسال گذشته در هلمند، قلب شیر، روحیه و طندوستی و صداقت می خواست که شما آن را دارید، زیرا شما فرزندان صادق و قهرمان وطن هستید. وی گفت که از انجام موفقانه انتخابات ولسی جرگه از شما به طور اخص تشکر می کنم، زیرا در این بخش تمام پلان های دشمن را ناکام ساختید.

رئیس جمهور از مادران، پدران، همسران و فرزندان خانواده های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بخاطر اینکه دور از خانه های شان دشواری های زیاد را جهت دفاع از وطن و مردم متقبل شدند، تشکر کرد.

رئیس جمهور به مسئولین نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت داد که در رفع مشکلات سربازان، بریدملان و افسران اقدام به موقع کنند، به خصوص آن مشکلاتی را که با وی طی دیدارهای جداگانه در میان گذاشتند. وی افزود که مشکلات آنان در عرصه های پرداخت معاشات، ترفیعات، امتیازات و رخصتی ها، به گونه اساسی حل گردد.

محمد اشرف غنی  به ریاست عمومی اداره امور هدایت داد، از اینکه بریدملان اهل سنگر و دفتر هستند، موضوع ساخت مدال شجاعت برای آنان را با مسئولین مربوط تعقیب نماید. وی با تاکید گفت که قراردادی ها باید موارد و شرایط ذکر شده در قرارداد را در زمان معین آن  تکمیل نمایند، زیرا در این بخش هیچ گونه فساد و تعلل قابل قبول نیست.

رئیس جمهور گفت که برای سربازان سبزیها و میوه‌ ها موسمی و همچنان  برای بریدملان  حقوق و امتیازات تقاعد داده شود. وی افزود: هرباری که من به  قول اردوها می آیم، از آنان درس وطن دوستی، قهرمانی و شجاعت می آموزم.

رئیس جمهور کشور خاطر نشان کرد: باید به امتیازات سربازانی که در خط مقدم نبرد قرار دارند، توجه شود و همچنان به  مشاورشورای  امنیت ملی هدایت داد که مشکل ترمیم وسایط نیروهای امنیتی و دفاعی به گونه اساسی حل گردد.

رئیس جمهور خطاب به منسوبین قول اردوی ۲۱۵ میوند، گفت که من و تمام مردم افغانستان به شما افتخار می کنیم، زیرا شما برای  عزت کشور مبارزه می کنید. وی با تاکید خاطرنشان کرد که جنگ به هیچ صورت خصوصی نمی شود، زیرا کشور مانند شما فرزندان قهرمان و شجاع دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید