روزنامه ملی انیس

رئیس‌جمهور خطاب به قوای مسلح: بالای هریک ‌تان افتخار می‌کنم و حرف هریک‌ تان را با دقت شنیده و آنرا عملی می‌سازم

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، در دومین روز سفرش به ولایت بلخ، روز شنبه با منسوبین قول اردوی ۲۰۹ شاهین دیدار کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر: رئیس جمهور به پاس قدردانی از شجاعت و تلاش‌های تورنجنرال ولی‌محمد احمدزی قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین، به وی مدال دولتی شجاعت را تفویض نمود.

تورنجنرال احمدزی، از رئیس جمهور کشور بخاطر توجه، رسیدگی و روحیه بخشیدن به قوای مسلح کشور، قدردانی نمود و اطمینان داد که در راستای دفاع از وطن، بیشتر از پیش تلاش خواهد ورزید.

رئیس جمهور و سرقومندان اعلی قوای مسلح خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت: شما نور چشم من هستید و بالای هریک تان افتخار می کنم، حرف سرباز، بریدمل، افسر و جنرال تان را با دقت می شنوم  و آنرا عملی می سازم.

رئیس جمهور غنی افزود که شما آزادی و استقلال کشور را حفظ می‌نمایید و اگر فداکاری‌های شما نمی‌بود، من جامعه جهانی را در حوزۀ سیاست قناعت داده نمی توانستم. وی به وزارت دفاع ملی هدایت داد تا مشکلات بریدملان را به شمول ترفیعات بررسی نموده و اقدامات عاجل را روی دست گیرد.

رئیس جمهور بر قوماندۀ واحد میان ارگان‌های دفاعی و امنیتی تاکید کرد و گفت که باید طریقه بکارگیری موثر از لواها، کندک‌ها و بیزها به وجود آید و افزود که تعبیه غلط قوت ها قابل قبول نمی باشد و باید بیزها متحرک و موثر گردند.

رئیس جمهور محمداشرف غنی از قربانی‌های پولیس در امر مبارزه با تروریزم ستایش کرد و گفت که پولیس باید تنفیذ قانون کند. وی افزود که پلان امنیتی چهارساله به شدت در حال عملی‌شدن است و امنیت بهبود خواهد یافت.

ممکن است شما دوست داشته باشید