روزنامه ملی انیس

رئیس‌جمهور ، خطاب به بزرگان شینوار: شما با شمشیر، شجاعت و تعهد تان ثابت کردید که دهشت افگنان در برابر مردم ایستادگی نمی‌توانند

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با شماری از بزرگان و متنفذان شینوار در قصر چهارچنار ارگ دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر ، در آغاز این دیدار، حاجی معاون  میرحمزه میاخیل و مامور سیال به نمایندگی از دیگران، با ستایش از دستآوردهای رئیس‌جمهور و موقف قاطع وی در برابر زورمندان، از حمایت کامل شان از وی،
اطمینان دادند
.

آنان در مورد عملیات‌ تصفیه یی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که در همآهنگی و همکاری قوم شینوار در ولسوالی‌های مختلف انجام شد، به رئیس‌جمهور معلومات دادند، گفتند که مردم با حکومت و نیروهای امنیتی و دفاعی، به صورت کامل همکار می‌باشند.

بزرگان متذکره پیشنهادهای خودرا در مورد جابه‌جایی نیروها در مناطق تصفیه‌شده، تطبیق پروژه‌های بازسازی و اعمار مجدد خانه های ویران شد مردم، مطرح کردند. آنان تلاش‌های مسئولان امنیت ملی ولایت ننگرهار را در خصوص تحرک و همآهنگی مردم ستایش نموده  افزودند که مردم همواره آماده قربانی در راستای دفاع از کشور و نظام می‌باشند.

رئیس‌جمهور پس از استماع صحبت‌های آنان، به بزرگان شینوار، گفت که امروز برایم جای افتخار خاص است و از حمایت  تلاش‌ها و شجاعت شما به خود می‌بالم.

 وی افزود که شما به برکت شمشیر  شجاعت و تعهد تان، ثابت کردید که دهشت‌افگنان در برابر مردم ایستادگی نمی‌توانند.

رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد: من به سرپرست وزارت مالیه هدایت داده‌ام که به‌منظور همکاری با شش ولسوالی آسیب‌دیده ولایت ننگرهار، یک اندازه امکانات مالیاختصاص دهد.

 وی افزود که جهت همکاری با ولسوالی‌های متذکره، هیئتی از معینان وزارت‌های مربوطه نیز به آنجا سفر خواهند کرد.

محمداشرف غنی گفت که به بازسازی مکاتب، کلینیک‌ها و مساجد آسیب‌دیده در ولسوالی‌های شینوار، اولویت داده می‌شود. همچنان وی به ریاست عمومی امنیت ملی هدایت داد که در همآهنگی با وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله، در مورد مصونیت مناطق تصفیه‌شده، برنامه مشترک ترتیب و تطبیق نمایند.

در پایان این نشست، بزرگان شینواربا گذاشتن دستار عزت بر سر رئیس‌جمهور  برایش عمرطولانی و موفقیت‌های مزید در امور مربوط، آرزو کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید