روزنامه ملی انیس

دیدار ولسوالان جدیدالتقرر ولایت های بامیان و دایکندی با معاون رئیس جمهور

ولسوالان جدید التقرر ولسوالی های خدیر، کیتی، اشترلی و میرامور در ولایت دایکندی و ولسوالان ولسوالی های یکاولنگ، شیبر و سیغان ولایت بامیان و همچنین رئیس ارشاد و حج ولایت دایکندی قبل از ظهر روز چهارشنبه با استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کردند.

ولسوالان جدیدالتقرر ولایت های بامیان و دایکندی در دیداری که با معاون رئیس جمهور داشتند از شفافیت پروسه استخدام، اعتماد حکومت مرکزی نسبت به آنان و تلاش معاون دوم رئیس جمهور در راستای حاکمیت قانون و نهادینه شدن عدالت اداری اظهار قدردانی کردند.

آنان از برخی مسایل مهم ولسوالی های محل خدمت شان به معاون دوم ریاست جمهوری گزارش داده و بر توجه حکومت مرکزی در راستای فراهم شدن زمینه خدمات مورد نیاز باشندگان ولسوالی های مربوطه تأکید ورزیدند. استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور، تقرر آنان را بعنوان ولسوال های جدید در ولایت های بامیان و دایکندی تبریک گفت و تأکید کرد همانگونه که آنها در یک روند شفاف و مسلکی استخدام شده اند، در وظایف اداری و ارائه خدمات عامه به مردم، در چارچوب قوانین افغانستان به صورت حرفه‌ی مأموریت خویش را انجام داده و از هرگونه تعلقات جانبی به صورت کلی پرهیز کنند.

معاون رئیس جمهور علاوه بر توضیح مسئولیت کلی و اداری ولسوالان در ولسوالی های محل مأموریت شان، به صورت اختصاصی رسیدگی به موقع و مناسب به مسایل امنیتی، معارف، صحت، نظم و استقرار عدالت با همکاری بخش های عدلی و قضایی را از جمله وظایف مهم آنان عنوان کرد.

استاد دانش در این دیدار، بر ایجاد برقراری رابطه نیک ولسوالان با مردم، رعایت اصل بی طرفی و تعامل برابر با همه شهروندان، روابط اداری مستمر و مسلکی با ادارات مرکز ولایت با رعایت اصل سلسله مراتب اداری، پاسخگویی، شفافیت و نظارت دقیق آنان از روند ارائه خدمات به مردم تأکید ورزید.

معاون رئیس جمهور در خصوص برخی از مطالبات آنان برای رسیدگی به نیازهای فوری مردم در جریان حوادث غیر مترقبه مانند وقوع سیل و باران های موسمی وعده داد که مطالبات و خواسته های آنان را از طریق ادارات ذی ربط پی گیری خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید