روزنامه ملی انیس

دیدار وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با سرپرست سفارت چین در کابل

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر در این دیدار خطاب به سفیر چین گفت: چین، یکی از کشورهای دوست و همسایه‌ی افغانستان است و نزدیکی و هماهنگی بیشتر میان کابل و پکن، نه تنها در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی مهم است، بلکه در امر مبارزه با مواد مخدر نیز می‌تواند هر دو کشور را به هدف برساند.

سرپرست سفارت چین نیز از روابط دوستانه‌ و تاریخی میان افغانستان و چین یاد نموده و از نشست شانگهای که در ماه جون ۲۰۱۸ با اشتراک روئسای جمهور سران این سازمان در چین برگزار گردیده بود هم یادآوری کرد.

او همچنان گفت که در این نشست، سران شانگهای بر مبارزه بی‌درنگ با مواد مخدر و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در این روند تأکید نمودند.

سرپرست سفارت چین در این دیدار از آمدن یک هیئتی خاص از سوی اداره مباره با مواد مخدر کشور چین به افغانستان خبرداد و گفت: در آینده‌های نزدیک این هئیت به افغانستان خواهد آمد و در رابطه به موضوع مواد مخدر با شما ]وزیر مبارزه علیه مواد مخدر[ و سایر مقامات دولت افغانستان صحبت خواهند کرد.

وی، همچنین وعده‌ی هر نوع همکاری را در زمینه‌ی مبارزه با مواد مخدر به وزیر مبارزه علیه مواد مخدر داد و گفت که چین علاقه‌مند کمک به افغانستان در امر مبارزه با مواد مخدر است.

قابل یادآوری است که چین، یکی از کشورهای قدرتمند در منطقه است و می‌تواند دولت و مردم افغانستان را در هر زمینه‌ای از جمله در عرصه‌ی مبارزه علیه مواد مخدر کمک و همکاری کند.

منبع: ویب سایت وزارت مبارزه علیه موادمخدر

ممکن است شما دوست داشته باشید