روزنامه ملی انیس

دیدار نمایندگان شورای ملی از حوزه غرب کشور با استاد دانش معاون رئیس جمهور

جمعی از اعضای ولسی جرگه و سناتوران ولایت‌های هرات، نیمروز، فراه، غور و بادغیس بعد از ظهر روز سه شنبه با استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کردند و خواسته‌ها، مشکلات و وضعیت اضطراری مردم آن ولایات در رابطه به شیوع ویروس کرونا را با وی در میان گذاشتند.

در این دیدار نمایندگان حوزه غرب کشور معضل جهانی ویروس کرونا را یک خطر جدی برای جهان و مخصوصاً مردم افغانستان قلمداد کرده و گفتند که رهبری حکومت باید در خصوص جلوگیری از انتشار و شیوع این ویروس مزمن در میان مردم، تدابیر جدی وقایوی را روی دست گیرد.

آنان نبود امکانات صحی، عودت بی‌رویه مهاجرین از کشور ایران، فقر و بیکاری مردم در جریان قرنطین و جاری شدن سیلاب‌ها را در نقاط مختلف حوزه غرب کشور از جمله چالش‌ها و نگرانی‌های جدی مردم آن ولایات عنوان کردند و خواهان رسیدگی و توجه جدی حکومت به خواسته‌های مردم شدند.

وکلای حوزه غرب همچنین با اشاره به کمک‌های برخی از تاجران ملی تأکید کردند که بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در میان مردم لازم است که حکومت برای تطبیق برنامه‌های که لازم می‌داند برخورد جدی داشته باشد تا از یک فاجعه کلان اجتماعی جلوگیری شود. آنان تجهیزات طبی، اتخاذ کمک‌های نقدی، تهیه لابراتوارهای تشخیص ویروس کرونا را، از جمله اولویت‌های مهم مردم ولایت‌های حوزه غرب کشور عنوان کردند.

متقابلا، استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور از وکلای حوزه غرب بخاطر پیگیری مشکلات مردم و همکاری نزدیک آنان با مردم و حکومت در وضعیت بد کنونی قدردانی کرد و گفت که رهبری حکومت و سکتورهای مختلف نظام تمام وقت برای جلوگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا در کشور و خصوصاً اقدامات پیشگیرانه در ولایت‌های غرب تلاش می‌‌کنند.

وی در این دیدار همبستگی مردم، گروه‌ها، شخصیت‌های سیاسی، تاجران و رسانه‌ها را بخاطر مقابله با ویروس کرونا و وقایه از آن، بی‌نهایت مهم خوانده و افزود که رهبری حکومت در تلاش است تا بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا را به خوبی مدیریت کند.

معاون دوم رئیس جمهور کمک‌های نقدی که به ولایت‌های حوزه غرب کشور صورت گرفته بسنده نداسته و تأکید کرد که ادارات محلی با صلاحیت‌هایی که برای شان تفویض شده است، می‌توانند در صورت نیاز و در حد امکانات دست‌داشته به گونۀ فوری اقدام کنند.

استاد دانش همچنین از کمک و و همکاری تاجران ملی، شخصیت‌های خیر و وکلایی که با هزینه‌های شخصی شان امروزه در کنار مردم قرار گرفته اند اظهار سپاس و قدردانی کرد و تأکید ورزید که رهبری حکومت نیز در تلاش جذب کمک‌ها از کشورها و نهادهای مختلف بیرونی است.

معاون دوم رئیس جمهور تهیه طرح نگهداشت و انتقال عودت کنندگان، ایجاد اشتغال و کمک برای افراد بی‌بضاعت را از اولویت اساسی حکومت خواند و گفت که به زودی گام‌های عملی در خصوص مسایل یاد شده برداشته خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید