روزنامه ملی انیس

دیدار سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل با معاون دوم رئیس جمهور

وانگ یو، سفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل بعد از ظهر روز دوشنبه با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و در مورد کمک‌های صحی چین برای مبارزه با کرونا در افغانستان، گفتگوهای صلح و دیگر موضوعات مورد نظر گفتگو کرد.

سفیر جمهوری خلق چین، اقدامات حکومت افغانستان را در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان به موقع خواند و وعده سپرد که دولت و مردم چین با استفاده از تجربیاتی که دارند، دولت و مردم افغانستان را در مبارزه با ویروس کرونا همکاری خواهند کرد.

به گفته وی اولین بسته‌های کمک صحی جمهوری خلق چین به زودی به کابل می‌رسند و به دسترس وزارت صحت عامه افغانستان قرار خواهند گرفت.

استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور از همکاری‌های همیشگی جمهوری خلق چین برای مردم افغانستان ابراز قدردانی کرد و مبارزه با ویروس کرونا را نیازمند همکاری همه جانبه و مشترک دولت‌ها خواند. معاون دوم رئیس جمهور افزود که حکومت افغانستان برای پیشگیری از شیوع کرونا و مدیریت این وضعیت اضطراری با تمام توان آماده خدمت‌رسانی به مردم افغانستان است.

در این دیدار، معاون دوم رئیس جمهور، تعیین هیئت مذاکره کننده حکومت را با جانب طالبان یک گام مهم در راستای گفتگوهای صلح عنوان کرد. وی تأکید کرد که این هیئت مذاکره کننده نتیجه هماهنگی و همکاری مشترک حکومت، نهادهای سیاسی، نهادهای مدنی و اجتماعی افغانستان می‌باشد و از حمایت همه جانبه مردم افغانستان برخوردار است.

معاون دوم رئیس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد که برخی چالش‌های انتخاباتی نیز در آینده نزدیک به یک نتیجه مثبت برسد.

آقای وانگ یو، سفیر جمهوری خلق چین نیز یاد آور شد که دولت چین مانند گذشته با حکومت و مردم افغانستان همکار خواهد بود. وی افزود که جمهوری خلق چین، حکومت جمهوری اسلامی افغانستان را در رسیدن به یک صلح پایدار حمایت خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید