روزنامه ملی انیس

دیدار رئیس جمهور غنی با رئیس و هیئت اداری مشرانو جرگه

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی‌افغانستان قبل از ظهر دیروز با فضل‌هادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه و هیئت اداری مشرانو جرگه دیدار کرد.
در این دیدار که در ارگ انجام شد، ضیاالحق امرخیل وزیر دولت در امور پارلمانی از مشرانو جرگه بخاطر حمایت از نظام، هماهنگی و همکاری میان قوۀ ثلاثه و حمایت و موقف گیری‌ها در سایر مسایل ملی، یادآوری و قدردانی نمود.
وی گفت که بنابر هدایت رئیس جمهور، با مشرانو جرگه به منظور احترام گذاشتن یکسان به ولسی جرگه و مشرانو جرگه و جلوگیری از برخورد دوگانه از نزدیک کار نموده است و مشکلات در این عرصه به گونه اساسی حل خواهد شد.
سپس فضل الهادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه پیشنهادات خود را در مورد وضعیت عمومی‌امنیتی، تامین امنیت شاهراه‌ها و شفافیت در پول تخصیص یافته بخاطر مبارزه با ویروس کرونا، با رئیس جمهور شریک ساخت.
رئیس مشرانو جرگه از تلاش‌های رئیس جمهور در زمینه جلوگیری از تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ویروس کرونا، قدردانی کرد و یکبار دیگر با تاکید گفت که مشرانو جرگه از نظام، منافع ملی و پالیسی‌ها و برنامه حکومت حمایت قاطع می‌کند.
متعاقباً رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن خوش آمدید به رئیس و هیئت اداری مشرانو جرگه، گفت که امیدوارم برای شما معلوم شده باشد که احترام به مشرانو جرگه جزء فرهنگ ما می‌باشد. وی به وزیر دولت در امور پارلمانی هدایت داد تا بخاطر تامین هماهنگی و همکاری بیشتر یک دستورالعمل را ترتیب کند، تا اصول و مقررات دوجانبه واضح گردد.
رئیس جمهور گفت که در روزهای اول شیوع ویروس کرونا، نرخ مواد خوراکی چندین برابر افزایش یافت، اما اکنون هیچگونه کمبود در مواد خوراکی وجود ندارد و از همکاری کشورهای آسیای میانه در این خصوص تشکر ویژه می‌کنم. وی افزود که بنادر تورخم، سپین بولدک و غلام خان و دهلیزهای هوایی برای صادرات ما به خصوص صادرات میوه جات، باز شده است.
رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که برای تامین امنیت هموطنان، به نهادهای امنیتی و دفاعی هدایات لازم صادر شده است و بزودی در این بخش تغییرات مثبت رونما می‌گردد و این موج ناامنی هم مانند گذشته، شکسته خواهد شد.
رئیس جمهور با اشاره با افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان، گفت که بخاطر تامین صلح پایدار، باید خشونت ختم گردد و به زودی مذاکرات بین الافغانی آغاز شود.
محمد اشرف غنی به روح آنانی که در اثر ویروس کرونا جان‌های شان را از دست داده اند، اتحاف دعا کرد و یکبار دیگر به خانواده‌های آنان تسلیت گفت. وی افزود: با آنانی که در بودجه تخصیص شده بخاطر مبارزه با ویروس کرونا غفلت و فساد کرده اند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید