روزنامه ملی انیس

ده ها محکوم افغان در ایران  به افغانستان منتقل شدند

به گفته  اداره  حقوق بشر و امور بین المللی وزارت عدلیه ایران  ده ها فرد محکوم افغا ن در جمهوری اسلامی ایران با توافق وزرای عد لیه  ایران و افغانستان، دیروز از مرز دوغارون به  افغانستان منتقل شدند.

یک مسول وزارت عدلیه ایران   دیروز اظهار داشت که بر اساس توافق صورت گرفته میان ایران و افغانستان، قرار است حدود ۷۰۰ نفر از محکومان افغان در ایران  تا پایان امسال به کشور متبوع خود منتقل شوند که هفته گذشته نیز ۲۰۱ محکوم به افغانستان بازگردانده شدند و در مجموع ۴۴۳ نفر تاکنون انتقال یافته اند.

وی ادامه داد: این محکومان در پی اعزام هیئت کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی ایران و شناسایی محکومان در ولایت  های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران به کشور خود منتقل شده اند.

عباسی خاطرنشان کرد که این افراد در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور بازگردانده می شوند و باید ادامه محکومیت خود را در کشور خود بگذرانند.

منبع افزود که وزیر عدلیه  افغانستان دو ماه قبل به دعوت وزیر عدلیه ایران به آن کشور  رفت و انتقال محکومان نتیجه توافق وزرای دو کشور است و به زودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید