روزنامه ملی انیس

دشمن را اجازه ندهید که در راه بازسازی کشور ممانعت ایجاد کند

مخالفان مسلح دولت اخیراً حملات تهاجمی را بالای برخی مناطق سرپل انجام دادند. در این درگیری بیش از بیست تن سرباز شهید و ده هاتن مخالفین دولت کشته شدند. این ولایت یکی از ولایات ستراتیژیک در شمال کشور است که چندین شاهراه را باهم وصل می کند  بناءً ایجاب می نماید حکومت مرکزی به این ولایت توجه جدی نماید.

با توجه به این که افغانستان تجارت و سیاست منطقوی خودرا به صورت درست مدیریت کرده است، اما کشور های همسایه به خصوص ایران  پاکستان، تاجکستان و ازبکستان نمی‎خواهند که افغانستان حاکم برتولیدات داخلی خود باشد.

 آنان می خواهند افغانستان همیشه یک کشور مصرفی در منطقه باقی مانده تا محتاج آنان باشد.

تولیدات نفت در این ولایت که قبلاً به بیش از یک هزار و پنجصد بشکه می رسید حالا به پنجهزار بشکه می رسد. اما در این ولایت برعلاوه طالب و داعش تعدادی از زورمندان با مخالفان مسلح دولت همکاری می نمایند تا امنیت رابرهم زده تولیدات افغانی را به صورت قاچاق به کشور های منطقه انتقال دهند همه میدانیم که در سال ۲۰۱۸ دستاورد های حکومت در همه امور زیاد بود کشور های رقیب ترقی و پیشرفت افغانستان را دیده نمی توانند، بناءً مخالفین حکومت افغانستان را تجهیز می نمایند تا مانع پیشرفت کشور ما شوند. حال از حکومت می خواهیم دشمن را اجازه ندهد که در راه بازسازی و نوسازی کشور ممانعت ایجاد کند.

محمد اسماعیل محمدی

ممکن است شما دوست داشته باشید