روزنامه ملی انیس

درگیری در ولسوالی دشت ارچی قندوز؛ وزارت دفاع:طالبان را عقب راندیم

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که افراد گروه طالبان را از مرکز ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان بیرون رانده و اکنون نیروهای امنیتی افغان کنترل مرکز را به دست دارند.
به گفته محمد یوسف ایوبی، رئیس شورای ولایتی قندوز طالبان روز یکشنبه(۲۵ عقرب) حمله به ولسوالی دشت برچی را آغاز کردند و صبح روز گذشته موفق به تصرف مرکز ولسوالی شدند.
طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله کشور دیروز تصرف مرکز این ولسوالی را توسط طالبان رد کرد و گفته بود که کنترل آن بدست نیروهای امنیتی است.
صبح امروز سه‌شنبه( ۲۷ عقرب) وزارت دفاع افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، شب گذشته با راه اندازی عملیات نظامی، مرکز و بسیاری از مناطق اطرف ولسوالی دشت ارچی را از وجود طالبان پاکسازی کرده و ده‌ها نفر از اعضای طالبان کشته شدند.
این وزارت افزود که عملیات نظامی اکنون ادامه دارد و نیروهای امنیتی در حال پیشروی هستند و به زودی تمام مناطق باقی مانده از وجود طالبان پاکسازی خواهد شد.
مردم محل گفته که عملیات ساعت سه شب قبل آغاز شده است. صبح امروز نیروهای دولتی توانسته‌اند ساختمان فرماندهی پلیس را که در یک کیلومتری مرکز ولسوالی دشت ارچی قرار دارد، تصرف کنند و فعلا جنگ در مرکز شهر به شدت ادامه دارد.
ولسوالی دشت ارچی در سنبله سال ۱۳۹۸ نیز به دست گروه طالبان افتاده بود و حدود یک ماه بعد نیروهای امنیتی موفق شدند که کنترل آنرا دوباره پس بگیرد.
این ولسوالی از ناامن‌ترین و مهمترین ولسوالی ولایت قندوز است. دشت ارچی در پنج سال گذشته چندین بار میان نیروهای دولتی و شورشیان دست به دست شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید