روزنامه ملی انیس

داکتر عبدالله عبدالله در دیدار با سفیر هند مقیم کابل هند را از کشورهای دوست و متحد افغانستان خواند

داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی قبل از ظهر روز پنجشنبه با رادریندرا تندن سفیر جدید جمهوری هند در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات تعارفی کرد.
رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی مقرری تندن را به عنوان سفیر جمهوری هند در افغانستان تبریک گفت و برای او در انجام وظایف جدید آرزوی موفقیت کرد. داکتر عبدالله عبدالله هند را از کشورهای دوست و متحد افغانستان خواند و از کمک‌های همیشگی این کشور برای مردم افغانستان تشکر و قدردانی کرد.
سفیر جدید جمهوری هند با تشکر از رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی ابراز امیدواری نمود که در جریان مأموریت خود در افغانستان در تحکیم روابط میان دو کشور گام‌های موثر بردارد. او با حمایت از تلاش‌های صلح در افغانستان ابراز امیدواری نمود مردم افغانستان به صلح و ثبات دایمی دست یابند.
طبق یک خبر دیگر:
داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی بعد از ظهر دیروز با منصور احمدخان سفیر جدید جمهوری اسلامی پاکستان برای افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات تعارفی کرد.
در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله مقرری منصور احمدخان را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در افغانستان تبریک گفت و برای او در انجام وظایفش در این مرحله آرزوی موفقیت کرد. رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی از سفر خود به جمهوری اسلامی پاکستان و استقبال گرم رهبری و مردم این کشور تشکر و سپاس‌گزاری کرد و از سفیر پاکستان خواست تا مراتب امتنان او را به رهبری پاکستان وسیله گردد.
سفیر جدید پاکستان با تشکر و قدردانی از رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی وعده سپرد که برای بهبود و گسترش روابط میان دو کشور در دوران مأموریتش تلاش می‌کند و ابراز امیدواری نمود که فصل جدیدی از همکاری‌ها و تعاون میان دو کشور در عرصه‌های مختلف گشوده شود.
دو طرف در این ملاقات همچنان در باره‌ی تلاش‌های صلح و مذاکرات دوحه بحث و تبادل نظر کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید