روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

داکتر حمد الله محب در دیدار با وزیر دفاع استرالیا: در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اصلاحت چشم گیری به میان آمده است

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با شماری از مقامات حکومتی و غیر حکومتی آلمان در رابطه به همکاری‌های دوجانبه و روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی به آژانس باختر٬ در این نشست‌ها با داکتر مارکوس کربر وزیر دولت فدرال آلمان در امور داخلی، یورگن هارت سخنگوی پارلمان حزب حاکم سیاسی سی دی یو/ سی اس در امور سیاست خارجی، داکتر یوهان وادیفل معاون کمیته پارلمانى حزب حاکم در امور خارجی و دفاعی، اعضای کمیته خارجی پارلمان، نیلز شمیت سخنگوی سیاست خارجی مجلس حزب سوسیال دموکرات و به همین ترتیب با اندریس میکایلز وزیر دولت فدرالی آلمان در امور خارجی برگزار شد روی بهبود روابط آلمان و افغانستان و روند صلح بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

آنان به مشاور امنیت ملی اطمینان دادند که آلمان ماموریت خود را در خصوص آموزش و پرورش پولیس افغان مانند گذشته ادامه می دهد و در این راستا همکاری‌های خویش را به گونه دوام‌دار حفظ خواهند کرد.

در این نشست تاکید صورت گرفت که پارلمان آلمان به زودی درباره حضور نظامی این کشور در چارچوب نیروهای ناتو در افغانستان فیصله خواهند کرد، آنان افزودند، در این فیصله از حضور شان در افغانستان حمایت می‌کنند.

مقامات آلمانی به مشاور امنیت ملی افغانستان همچنان اطمینان دادند که کشورشان همکاری‌های خود را با افغانستان تداوم می بخشد از صلحی حمایت خواهند کرد که در نتیجه آن امنیت تامین و دستاوردهای دو دهه گذشته از بین برده نشود.

داکترحمدالله محب در دیدار با وزیران فدرال آلمان و اعضای پارلمان با اظهار قدردانی از همکاری‌ این کشور در زمینه‌های نظامی و ملکی بر ادامه همکاری‌ها در آینده تأکید کرد.

مشاور امنیت ملی برنامه آموزش و پرورش پولیس را موثر عنوان کردو تشکر کرد که آلمان بطور ویژه یک بخش را در ولایت مزار شریف آماده کرده است.

وی همچنان همکاری‌های آلمان در خصوص صلح، امنیت و توسعه را مهم خوانده اظهار داشت که افغانستان متعهد است تا همکاری‌های فعلی خود را با این کشور افزایش دهد.

مشاور امنیت ملی به همین سلسله با لیندا رینولدز وزیر دفاع آسترالیا دیدار کرد.

داکتر حمدالله محب در این دیدار گفت، در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اصلاحات چشم‌گیری به میان آمده است و همین اصلاحات باعث شده است که در راستای خودکفایی امنیت، پلان دولت افغانستان به طور بهتری به پیش برود.

وزیر دفاع آسترالیا در کنار ستایش از دستاوردها در بخش خودکفایی و اصلاحات بیان داشت که کشورش در بخش آموزش و مشورت‌‌دهی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان حمایت و ماموریت خود را تدوام می‌دهد.

محب همچنان با جان ساپکو سرمفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان در یک پنل مشترک خبری در رابطه به مبارزه با فساد در افغانستان و اصلاحات در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی بحث و گفتگو کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید