روزنامه ملی انیس

داکترعبدالله عبدالله: در موقف طالبان هیچ تغییری به میان  نیامده است

رئیس اجرائیه می گوید که هیچ تغییری در موقف طالبان به میان نیامده است و این گروه بر به قدرت رسیدن امارت اسلامی خود تاکید دارد

به گزارش آژانس باختر  داکتر عبدالله که دیروز در یک نشست خبری در کابل سخن می گفت یاد آور شد که طالبان مانع اصلی صلح در افغانستان اند درموقف این گروه هیچ تغییری به میان نیامده است و طالبان به جز «امارت اسلامی» خود هیچ طرح دیگری را نمی‌پذیرند.

او یاد آور شد (اساسی ترین مانع برای رسیدن به صلح موقف طالبان است تا امروز که این وضعیت ادامه یافته وابسته به این است که طالبان حاضر به گفت وگو با مردم و دولت افغانستان نیستند و وقت گذرانی می‌کنند .

داکتر عبدالله گفت که در گفتگو های صلح اجماع ملی وجود ندارد وی از تمام سیاسیون، احزاب سیاسی و جامعه مدنی خواست تا در روندصلح و اغاز مذاکرات متحد باشند رئیس اجرائیه افزود اگر اجماع ملی به میان نیاید، طالبان و برخی کشورهای منطقه از فرصت به‌میان آمده سود می برند.

عبدالله  با اشاره به نشست مسکو گفت که نشست‌ها و گفت‌وگوهای صلح باید با محوریت دولت افغانستان انجام شود.

او یاد آور شد گروه‌های سیاسی حق دارند با گروه طالبان مذاکره کنند اما این مذاکرات باید بنا بر اصولی انجام شود که در آن منافع ملی، دفاع از حق مردم و حفظ دست‌آوردهای کشور دراولویت قرار داشته باشد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید