روزنامه ملی انیس

حکومت هیچگاه در مذاکرات جاری صلح روی دستاوردها و ارزش‌های ۱۹ ساله معامله نخواهد کرد

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان همراه با میر رحمان رحمانی ریس ولسی جرگه در دیدار با گروه پارلمانی اقتدار و توسعه مشکلات و خواست‌های شان را شنید‌.
گروه پارلمانی اقتدار و توسعه حمایت همه جانبه خویش را از برنامه و پلان‌های دولت جمهوری اسلامی افغانستان اعلان نموده گفتند، که برای تطبیق بهتر پلان و برنامه‌های حکومت و به هدف کاهش نا رضایتی‌ها و مشکلات جاری در کشور نیاز است تا میان حکومت و پارلمان هماهنگی و همکاری‌ها بیشتر گردد، چون پارلمان از مردم نمایندگی می‌کند و می‌تواند در سطح ملی و محلی به حمایت مردم مشکلات را با آسانی حل نمایند.
نمایندگان مردم در مجلس اضافه کردند که در جریان مذاکرات روند صلح نباید دستاوردهای ۱۹ ساله و ارزش‌ها بخصوص حقوق بشر و حقوق زن معامله صورت گیرد.
اعضای گروه پارلمانی اقتدار و توسعه همچنین مشکلات امنیتی ولایات شان-هرات، بلخ، کندز، غزنی، سرپل، دایکندی و میدان وردک را با مشاور امنیت ملی شریک نمودند و خواستند تا به هدف تامین امنیت شاهراه عملیات تصفیوی راه اندازی شود.
داکتر محب مشاور امنیت ملی بیان داشت، که حکومت هیچگاه در مذاکرات جاری صلح روی دستاوردها و ارزش‌های ۱۹ ساله معامله نخواهد کرد، و خود را در برابر حفظ همه ارزش‌ها متعهد می‌داند.
وی اضافه کرد، که دولت جمهوری اسلامی افغانستان به هدف تحکیم صلح ‌در کشور تمام گام‌های ضروری را برداشته است و اکنون وقت این‌ست که طالبان ثابت سازند که همچنین خواهان صلح در افغانستان هستند و برای این هدف گام‌های واقعی بردارند و ارزش‌های موجود در کشور را نیز بپذیرند.
داکتر محب اظهارداشت، که لازم است تا همکاری و هماهنگی‌ها‌ میان حکومت و پارلمان بیشتر گردد و به هدف تامین امنیت ولسوالی‌ها، مناطق نا امن و شاهراه پلان‌های مشخص زیر کار است و به زودی مرحله عملی آن آغاز خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید