روزنامه ملی انیس

حمله بر غیر نظامیان توجیه پذیر نیست

شهر کابل شنبه شب بار دیگر شاهد یک حمله خونین و اسفبار بود که از اثر آن ده ها تن از هموطنان مظلوم و بی دفاع ما شهید و مجروح گردیدند.

سخنگوی وزارت امور داخله به رسانه ها گفته است که ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه شنبه شب در مربوطات حوزه ششم امنیتی در داخل هوتل شهر دوبی که عروسی نیز در جریان بود، انفجار مهیبی صورت گرفت که از اثر این رویداد وحشیانه ده ها تن شهید و ده هاتن دیگر جراحت برداشتند که در میان شان زنان و کودکان نیز وجود داشت. هرچند طالبان مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و برعکس آنرا محکوم کرده اند، اما گروه داعش مسئولیت این حمله را پذیرفت.

هرچند این نخستین حمله این گروه بر مراسم غیر نظامیان نیست، بلکه حمله تروریستی سال گذشته بر مراسم تجلیل از میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام و چندین حمله تروریستی دیگر را نیز پذیرفته اند، مگر حمله بر غیر نظامیان آنهم در جریان مراسم دینی، مذهبی، همچنان محافل خوشی شهروندان افغانستان، هیچگاهی توجیه پذیر نیست.

حمله بر مراسم عروسی در شهر کابل در حالی صورت می گیرد که مردم افغانستان برای برقراری صلح و ختم جنگ در کشور، لحظه شماری میکنند، زیرا گفتگوها میان امریکا و طالبان جریان دارد و طی روزهای گذشته خبرهای  امیدوار کننده یی از آن نیز منتشر شده است.

حالا که دشمنان قسم خورده افغانستان دیگر توان مقابله با نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور را ندارند، سعی می کنند با این گونه حملات ددمنشانه مورال و روحیه جنگجویان شکست خورده شان را بالا ببرند، در حالیکه این را باید بدانند که هم در این دنیا و هم در آخرت به پیشگاه خداوند(ج) و بندگانش جواب گو خواهند بود.

از این رو باید نیروهای امنیتی و کشفی کشور توجه داشته باشند که هستند شماری از گروه هاکشورهای که آرامش و آسایش خود را در ناامنی و ادامه جنگ در افغانستان می بینند و با حمایت از این گروه ها، می خواهند روند صلح را به بن بست بکشانند تا اهداف ستراتیژیک خود را دنبال کنند.

روی این اساس در شرایط کنونی باید این نیروها بیشتر از هر زمان دیگر سعی و تلاش به خرج دهند تا جلو همچو حملات ددمنشانه، غیر انسانی و اسلامی را که از اثر آن ده ها و صدها تن انسان مظلوم و بی دفاع این سرزمین، قربانی می گردد، بگیرند و نگذارند تا توانایی و درایت مسلکی، همچنان محبوبیتی که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در میان شهروندان افغانستان دارند، زیر سوال قرار گیرد، زیرا تجربه نشان داده که گروه های تروریستی و خون آشام به هیچ دین و آیینی معتقد و باورمند نیستند و صرف به خاطر رضای باداران شان و تحقق اهداف شوم آنان در این سرزمین، فضای رعب و وحشت را ایجاد می کنند و می خواهند سرخط رسانه ها را به خود اختصاص دهند، اما غافل از آن اند که روزی در پیشگاه خداوندعزوجل پاسخگو هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید