روزنامه ملی انیس

حسینه صافی خطاب به جوانان: تعصب قابل قبول من نیست شما صد در صد حمایت من را دارید

 حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ دیروز  خطاب به آمران جوانان ریاست های اطلاعات و فرهنگ  ولایت ها گفت: شما صد در صد حمایت من را دارید.

آمران جوانان  ولایت ها  به خاطر ارائه گزارش کار کرد  های یک ساله شان  به کابل آمده اند .

 به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  در نشست آمران جوانان  ولایت ها  که  در تالار بین المللی مطبوعات  وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد،  حسینه صافی  افزود: در وجود شما جوانان آینده  افغانستان را می بینم  و نظر به صلاحیت  های شخصی و رسمی یی  که دارم  شما را کمک می کنم.

او گفت، شما  به پای خود ایستاد شوید و من  صد در صد حمایت از شما می کنم وی افزود: من مشکل شما را درک می کنم  و در رفع آن اقدام خواهد شد  او با اشاره  با راهکار نظام  برای جوانان  اضافه کرد  که  در تاریخ کشور این قدر  به جوانان  و زنان  تو جه نشده بود که امروز  این دو قشر  مورد توجه  قرار دارند .

او گفت: برای من  تعصب قابل قبول نیست  و تعصب را نمی پذیرم.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ  بر ایجاد همآهنگی  میان  جوانان تاکید کرد  و از آمران جوانان خواست  که با صلاحیت  کار کنند و مشکلات و چالش ها را مشخص کنند که راه حل جستجو شود.

او از معین امور جوانان خواست  که یک کمیته نظارتی  ایجاد کند  از کارکرد های آمران جوانان  نظارت  شود.

وی گفت در سفر ها و بورس  با در نظرداشت شفافیت به جوانان مرکز ولایت ها  و ولسوالی ها  سهم داده شود.

او با تاکید گفت که در سمینار های ملی و بین المللی  که از سوی وزارت  برگزار می شود  باید نمایند گان  جوانان  دعوت شود.

بعد محمد اجمل شاهپور معین امور جوانان  وزارت اطلاعات و فرهنگ  صحبت کرد و گفت که  جوانان کتله اصلی کشور اند باید به خواست  های آنان توجه جدی شود.

او گفت : معینیت امور جوانان تا حال توقع  جوانان را برآورده کرده نتوانسته است ، تلاش های زیادی صورت  گرفته است  اما مشکلات  رفع نشده است.

او  به مشکلات اشاره  کرد و خاطر نشان کرد که این مشکلات باعث عدم رشد جوانان شده است.

وی افزود که  فرصت های زیادی  برای تحول  جوانان وجود دارد  و باید از این فرصت ها  استفاده شود  و به خاطر  تغییر جوانان  از پالیسی ملی جوانان  استفاده شود و از این  راه  امید  برای  جوانان مهیا شود و باید روی برنامه  هایی کار شود که در وضعیت  جوانان تغییر بیاید.

در این نشست،آمران جوانان  ریاست های  اطلاعات و فرهنگ  ولایت های تخار و قندهاربه نمایند گی  از دیگران  صحبت کردند و مشکلات   چالش ها  و پیشنهاد های  خود را  با  سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در میان گذاشتند.  

ممکن است شما دوست داشته باشید