روزنامه ملی انیس

ثبت ۲۸۱ واقعه مثبت ویروس کرونا در یکشبانه روز گذشته

از مجموع ۷۴۱ مورد مشکوک ویروس کرونا که در یکشبانه روز گذشته در لابراتوارهای وزارت صحت عامه مورد آزمایش قرار گرفته، ۲۸۱ مورد آن مثبت تشخیص شده است.
با ثبت ۲۸۱ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی بیماران مبتلا به کووید۱۹، در سطح کشور تا اکنون به ۴۹۶۳ تن رسیده است.
داکتر وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه که در سلسله کنفرانس‌های خبری روزانه این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت صحبت می‌کرد افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ تن دیگر از بیماران مصاب به کووید۱۹، شفایاب شده اند که با ثبت آن شمار مجموعی شفایافتگان از این بیماری تا اکنون به ۶۱۰ تن رسیده است.
او همچنان افزود که با فوت ۵ تن دیگر از بیماران کووید۱۹، در یکشبانه روز گذشته، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۱۲۷ تن رسید.
مجروح بار دیگر گفت توقع وزارت صحت عامه از شهروندان کشور این است که با رعایت اصول بهداشت از جمله شستن دست‌ها، پوشیدن ماسک وحفظ فاصله اجتماعی، خود ودیگران را در برابر ویروس کرونا مصون نگه دارند.
معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، با قدردانی از همکاری اکثریت رسانه‌ها در تهیه گزارش‌های مسلکی از فعالیت‌های این وزارت در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا وعرضه خدمات صحی به بیماران کووید۱۹، گفت: بعضی از رسانه‌ها در تهیه گزارش‌های شان سعی می‌کنند به گونه غیر مسلکی به زوایای منفی بپردازند و بخش اعظم خدمات را نا دیده بگیرند.
او بار دیگر از رسانه خواست در هر ساعت وموقعی که خواست آنان باشد، این وزارت آماده است همراه با خبر نگاران، نحوه خدمات شفاخانه‌های مربوط به بیماران کووید۱۹، را از نزدیک مشاهده کرده واز آن گزارش تهیه نمایند.
او گفت نشر گزارش‌های منفی وغیر مسلکی از سوی بعضی رسانه‌ها سبب بی اعتمادی مردم به عرضه خدمات و شکستن روحیه پرسونل صحی خواهد شد.
مجروح در همین حال با نکوهش حمله خونبار بر شفاخانه صد بستر دشت برچی شهر کابل، گفت: به عنوان یک داکتر از طرف‌های ذیدخل منازعه در خواست می‌کند که مطابق معاهدات بین المللی، شفاخانه‌ها، پرسونل صحی و بیماران باید از هر تهاجم و تعرض مصون باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید