روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تمدید رخصتی ادارات ملکی کابل سه هفتۀ دیگر

حکومت به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس، مرخصی کارکنان ادارات ملکی شهر کابل و ولسوالی‌های پایتخت را برای سه هفتۀ دیگر تمدید کرد.
کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان روز پنجشنبه ۲۸ حمل با نشر اعلامیه‌ای گفته است: «رؤسا و رؤسای عمومی‌وزارت‌ها و ادارات دولتی، برای عرضۀ خدمات ضروری، مکلف‌اند همه‌روزه به محل کارشان حضور داشته باشند.»
براسس این اعلامیه، آن عده کارمندان دولت که وظایف شان برای عرضۀ خدمات ضروری پنداشته می‌شود، از این امر مستثنا بوده و مکلف اند که به وظایف شان حاضر شوند.
حکومت در دوم حمل برای جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ تمام کارمندان خدمات ملکی را برای مدت سه هفته رخصت کرد. قرار بود در پایان این مهلت، ادارات دولتی روز دوشنبه آینده دو باره باز شوند.
همچنین به کارکنان خدمات ملکی هشدار داده شده که از سفرهایغیرضروری و غیررسمی ‌به ولایات پرهیز کنند، در غیر آن «مورد تادیب» قرار خواهند گرفت.
برعلاوه مرخصی زنان بارداری که در مربوطات وزارت صحت عامه در مرکز و ولایات کار می‌کنند، به منظور مصون ماندن از بیماری کووید۱۹، برای سه هفته تمدید شده است.
کارکنان خدمات ملکی که از این مرخصی‌ها استفاده می‌کنند، درست مثل اینکه در اداره حضور داشته اند، مستحق تمام حقوق و امتیازات می‌شوند. همچنان این مرخصی در شمار مرخصی استحقاقی سالانۀ کارکنان خدمات ملکی محسوب نمی‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید