روزنامه ملی انیس

ترامپ تهدید به قطع کمک‌های فدرال به کالیفورنیا کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مرافعه توییتری با فرماندار کالیفورنیا تهدید کرد که بودجه فدرال کمک به کالیفورنیا را قطع خواهد کرد.

نزدیک به ۱۰۰ هزار هکتار جنگل در آتش‌سوزی‌های یک هفته اخیر این ایالت سوخته است و هزاران نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

 ترامپ با سرزنش کردن گوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفورنیا نوشته است که او “در مدیریت جنگل‌ها بسیار ضعیف عمل کرده است”.

چندین آتش‌سوزی بزرگ امسال در مناطقی که جنگلی نبودند رخ داده است.

 ترامپ در تویترش نوشته است: “هر ساله آتش سوزی در کالیفورنیا رخ می‌دهد و هر بار آنان برای گرفتن کمک مالی به سراغ دولت مرکزی می‌آیند. دیگر بس است. خودتان باید فکری کنید  فرماندار”.

 نیوسام که از منتقدان اصلی سیاست‌های محیط زیستی دونالد ترامپ است، در پاسخ نوشته: “وقتی که به گرمایش زمین اعتقاد نداری، گفتگو کردن با شما بی‌معنی است”.

به نوشته مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا و براساس تحقیقات جدید، بالا رفتن دمای هوا در پی گرم شدن کره زمین باعث شده تا آتش‌سوزی‌های بزرگی در کالیفورنیا اتفاق بیافتد و حتی رطوبت بالای زمستان پیش از آن هم در این مسئله تاثیری ندارد.

خشک بودن و گرم بودن هوا موجب می‌شود که گیاهان رو به خشکی و بی‌آبی رفته و به راحتی آتش بگیرند. دونالد ترامپ سال گذشته نیز تهدید مشابهی برای قطع بودجه کرده بود، زمانیکه مرگبارترین آتش‌سوزی در کالیفورنیا موجب مرگ ۸۶ نفر گردید. 

ممکن است شما دوست داشته باشید