روزنامه ملی انیس

ایران از روند صلح تحت رهبری دولت افغانستان حمایت کرد

نماینده جمهوری اسلامی ایران در جلسه ‘گروه بین المللی تماس’ در مورد افغانستان که در وزارت امور خارجه بریتانیا  برگزار شد از روند صلح با رهبری دولت افغانستان حمایت کرد.

به گزارش صبح دیروز  ایرنا آژانس خبری دولتی ایران  رسول اسلامی با اشاره به محوریت نقش دولت افغانستان در تلاش‌های صلح، بر لزوم مشارکت دولت و ایفای نقش مؤثر کشورهای همسایه افغانستان در این روند تأکید کرد‌‌‌.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در این جلسه گفت که  رویکرد نظامی در افغانستان نتوانسته است  برای این کشور صلح و امنیت بیاورد.

نماینده ایران  همچنان با اشاره به نقش دولت افغانستان به‌عنوان نماینده مردم افغانستان در مذاکرات صلح  ، بر لزوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در موعد تعیین‌شده تأکید کرد.

جلسه یادشده روز پنجشنبه ۱۱ دلو با میزبانی دولت بریتا نیا  و شرکت نمایندگان بیش از ۵۰  کشور و سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای و نیز حضور نمایندگان جامعه مدنی برگزار شد.

در این جلسه که ریاست مشترک آن را ادریس زمان معین  سیاسی وزارت امور  خارجه افغانستان و مارکوس پوتزل نماینده ویژه دولت آلمان در امور افغانستان بر عهده داشتند، شرکت‌کنندگان  اوضاع سیاسی امنیتی افغانستان و روند صلح در آن کشور انتخابات اخیر پارلمانی، انتخابات آتی ریاست جمهوری‌، خطر داعش و تروریزم در افغانستان و منطقه و نیز مسأله مواد مخدر و همکاری‌های اقتصادی با افغانستان را موردبررسی قراردادند. 

ممکن است شما دوست داشته باشید