روزنامه ملی انیس

ایجاد کمیته ارزیابی تلفات ملکی در عملیات های نظامی

نشست رهبری سکتور امنیتی فیصله نمود که کمیته مشترک به منظور نظارت از تأثیرات عملیات نظامی و جلوگیری از تلفات ملکی ایجاد گردد.

این نشست که تحت ریاست داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور برگزار شده بود، از وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی خواست تا کمیته کاری مشترک را با دفتر شورای امنیت ملی ایجاد نمایند.

مشاور امنیت ملی اظهار نمود که حکومت هر نوع اقدامات را روی دست می‌گیرد تا سبب حفاظت حیات افراد ملکی گردد  اما متأسفانه طالبان مسلح از غیر نظامیان و اماکن عامه منحیث سپر استفاده می‌کنند و به گونه دوامدار افراد و محلات ملکی را هدف قرار می‌دهند.

در نشست سکتور امنیتی روی وضعیت امنیتی سایر ولایات کشور نیز بحث صورت گرفت و به ادارات ذیربط هدایت داده شد تا به منظور  حل چالش‌ها اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

در این نشست راپور تحقیقی که به حکم جلالت‌مآب رئیس جمهور در پیوند به وضعیت بندر تورخم ترتیب گردیده و بعضی مشکلات امنیتی و قانونی در آن مشخص شده است، نیز ارائه گردید.

نشست رهبری سکتور امنیتی هدایت نمود، تا هر اداره یافته‌های این تحقیق را جدی گرفته و در ارتباط به آن اقدامات قانونی انجام دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید