روزنامه ملی انیس

ایالات متحدۀ امریکا: پاکستان در امر مبارزه با تروریزم باید گام‌های جدی و عملی بردارد

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، روز دوشنبه در دفتر کارش با جوزف ووتل قوماندان قوماندانی مرکزی نیروهای ایالات متحدۀ امریکا دیدار کرد.

آژانس باختر به استناد خبرنامه ارسالی شورای امنیت ملی  مینگارد، در این دیدار که اسکات میلر قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع نیز حضور داشت  دوجانب روی وضعیت جاری امنیتی افغانستان و منطقه، روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، مبارزه مشترک علیه تروریزم، اصلاحات در بخش امنیتی و دفاعی و برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ولسی جرگه بحث و تبادل نظر کردند.

جنرال وتل گفت که ایالات متحدۀ امریکا از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها پشتیانی می‌نماید و افزود که کشورهای منطقه به خصوص پاکستان در امر مبارزه با تروریزم باید گام‌های جدی و عملی بردارد و دراین زمینه ما در کنار افغانستان هستیم. وی اقدامات حکومت افغانستان را در آوردن اصلاحات در بخش امنیتی و دفاعی، مبارزه با فساد اداری  ارتقای ظرفیت محاربوی قوای مسلح کشور و برنامه‌های موثر دراین خصوص، مورد ستایش قرار داد و خواستار تداوم این روند شد.

در مقابل، مشاور امنیت ملی کشور از همکاری‌های ایالات متحدۀ امریکا در عرصه‌های مختلف با افغانستان به‌ویژه در راستای حمایت و تجهیز قوای مسلح کشور، قدردانی کرد و گفت که حکومت افغانستان به آوردن اصلاحات کامل در بخش امنیتی و دفاعی متعهد است و پولیس به وظیفۀ اصلی تنفیذ قانون برخواهد گشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید