روزنامه ملی انیس

انستیتوت صلح اتحادیه اروپا تجارب خود را با شورای عالی صلح افغانستان شریک می سازد

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح با میخایل کیتینگ ملاقات کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای عالی صلح به آژانس باختر، در این دیدار، دو طرف در مورد همکاری های انستیتوت صلح اتحادیه اروپا  با روند صلح افغانستان، تحولات اخیر روند صلح و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح بحث و تبادل نظر کردند.

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح انجام تحقیقات در مورد صلح را مهم خوانده وبه شریک ساختن تشریک تجارب کشورها، سازمانها و مؤسساتی که در پیوند به صلح کار کرده اند، تاکید کرد. گفتنیست رئیس دارالانشای شورای عالی صلح در این دیدار به رئیس انستیتوت صلح اتحادیه اروپا و هیئت همراهش در مورد هدف و اهمیت برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در شرایط فعلی معلومات داد.

در ادامه این دیدار رئیس انستیتوت صلح اتحادیه اروپا با ستایش از تلاش های شورای عالی صلح بر همکاری این نهاد علمی و تحقیقی با شورای عالی صلح افغانستان  تأکید کرد.  کیتینگ با اشاره به برخی از تجارب این انستیتوت در بخش صلح اعلام آمادگی کرد که این تجارب را به هدف ظرفیت سازی برای صلح، با شورای عالی صلح در میان می گذارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید