روزنامه ملی انیس

امرالله صالح: با طالب معامله نمی‌کنم

هم‌زمان با سقوط برخی از کلان‌شهرها به دست طالبان امرالله صالح معاون نخست ریاست‌جمهوری، گفته است که تحت هیچ شرایطی و در برابر هیچ امتیازی، حاضر به معامله با طالبان نیست.
صالح پس از چاشت روز جمعه ۲۲ اسد، در برگه‌ فیسبوکش نوشته است: «برای‌تان اطمینان می‌دهم که تحت هیچ شرایطی، زیر هیچ عنوانی، در برابر هیچ امتیازی، به خاطر هیچ مصلحتی، سلطه‌ طالب را بالای مردم افغانستان نمی‌پذیرم و به هیچ معامله‌ای که طالب شرایط آن را دیکته و تحمیل کند، تن در نمی‌دهم. به هیچ معامله‌ای که اسمش صلح و ماهیت‌اش تسلیمی باشد، تن در نمی‌دهم.»
او افزوده است که از جایگاه معاونت ریاست‌جمهوری خود استفاده کرده و برای تغییر وضعیت استفاده می‌کند و تأکید کرده که طالبان شکست می‌خورند.
صالح در ادامه نوشته است: «به خداوند قسم یاد می‌کنم، به راه پر شکوه رهبرم، قسم یاد می‌کنم که میراث‌اش را لکه دار نمی‌سازم. او گفته بود اگر به اندازه‌ کلاهش زمین باقی مانده باشد، مقاومت می‌کند. نیاز نیست برنامه‌هایم را علنی بیان کنم.» او با اشاره به حملات طالبان و سقوط برخی از کلان‌شهرها، گفته است که بحث مدیریت و رهبری در قدمه‌های مختلف قابل مکث است و باید اصلاح شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید