روزنامه ملی انیس

افغانستان و امریکا به همکاری‌های مشترک نظامی ادامه می‌دهند

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با جنرال کینت فرانک مکنزی قومندان ستاد قومندانی مرکزی ایالات متحده در حالی‌که سفیر ایالات متحده و جنرال میلر قومندان عمومی ناتو و حمایت قاطع در افغانستان وی را همراهی می‌کردند در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار رئیس اجرائیه کشور تشریف آوری جنرال مکنزی را به افغانستان خیر مقدم گفت و آن را نشانه دوستی و همکاری‌ مشترک نظامیان دو کشور برای مبارزه بادشمنان و تهدیدهای مشترک خواند.

رئیس اجرائیه از همکاری‌ها و قربانی‌های ایالات متحده امریکا در افغانستان در مبارزه با دهشت‌افگنی و احیای بخش های گوناگون زندگی اقتصادی و اجتماعی تشکر وقدردانی کرد.

رئیس اجرائیه همچنان علاوه کرد که قوای مسلح  افغانستان در مرحله کنونی مسوولیت دفاع از افغانستان و مبارزه با هراس‌افگنان را به عهده دارد و از حمایت نیروهای حمایت قاطع در بخش‌های مورد نیاز نیز برخوردار است.

رئیس اجرائیه گفت که طالبان و هراس فگنان در عملی‌ کردن طرح‌ها و برنامه‌های خویش برای تصرف اراضی بیش‌تر و مراکز ولایت‌ها نه تنها ناکام شدند بل‌که متحمل تلفات و خسارات جدی نیز گردیدند.

رئیس اجرائیه در صحبت‌های خود به موضوع رسیدگی و پرداختن به پناه‌گاه‌های امن دهشت‌افگنان در جنگ افغانستان نیز پرداخت و خواهان توجه دوستان و متحدان بین‌المللی به این قضیه شد.

جنرال مکنزی با تشکر وقدردانی از رئیس اجرائیه به خاطر یادآوری از قربانی‌های ارتش امریکا در افغانستان در امر مبارزه با هراس افگنی گفت که او نیز در افغانستان ایفای وظیفه و خدمت کرده است و از قربانی‌های قوای مسلح افغانستان در مبارزه با دشمن مشترک قدردانی می‌کند.

مکنزی از پیش‌رفت و ارتقای ظرفیت و توانایی‌های رزمی قوای مسلح افغانستان ابراز رضایت و خرسندی کرد و از ادامه همکاری‌های ارتش ایالات متحده امریکا با قوای مسلح افغانستان اطمینان داد.

در این دیدار دو طرف همچنان در باره مذاکرات صلح، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مسایل منطقه‌یی بحث و تبادل نظر کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید