روزنامه ملی انیس

اعلامیۀ مطبوعاتی شورای امنیت ملی در پیوند به افزایش حملات تهاجمی بالای دشمن

قوای شجاع و دلیر امنیتی و دفاعی افغانستان هم اکنون در سراسر کشور به شمول ولایات غزنی، فراه، بغلان، کندز، تخار، زابل و غور، مشغول نبرد و سرکوب دشمنان مردم ما هستند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی به آژانس باختر، دشمنان مردم افغانستان در جنگ رو در رو با قوای مسلح ما در هرمرحله با دادن‌تلفات سنگین و به برکت قربانی و شهامت فرزندان صدیق و راستین قوای مسلح کشور، به شکست مواجه شدند.

 از این‌رو شیوه‌ی جنگی خود را با توسل به کشتار مردم عام تغییر دادند که نشان واضح از ضعف این گروه‌ها است.

شورای امنیت ملی از جان‌بازی و قربانی‌های همه قوای مسلح کشور در امر دفاع از تمامیت ارضی و نیز خانواده‌های معظم آن‌ها که فرزندان قهرمان و برومند شان‌را دراین مسیر تربیت نموده‌اند، قدردانی و ستایش می‌نماید. بدون تردید، پیشرفت‌های موجود در تمام عرصه‌ها، مدیون سربازی و قربانی‌های شهدای قوای مسلح که شهدای راه آزادی، معارف، انکشاف و توسعه اند، می‌باشد.دشمنان مردم افغانستان هرگز به اهداف خود که ایجاد رعب و وحشت میان مردم است، دست نخواهند یافت و شهروندان شرافت‌مند کشور همان‌طور که هم‌واره از نیروهای امنیتی و دفاعی شان حمایت نموده‌اند، با دوام پشتیبانی‌شان از نیروهای خویش، به دشمن اجازه ندهند که فضای وحشت را به‌وجود آورد.

درحالی‌که هموطنان ما با آسیب‌های طبیعی خشک‌سالی و سرمای زمستان مواجه‌اند، طالبان با راه‌اندازی حملات ضدبشری خود، جنگ تحمیلی بیگانه را ادامه دادهاند، با تأسف که اعمال خشونت‌بار آنان در این مناطق به مشکلات مردم افزوده و آنها را متضرر ساخته‌است.دفتر شورای امنیت ملی از ارگان‌های مربوطه خواسته‌است تا به‌منظور مصونیت زندگی مردم و کاهش تلفات قوای امنیتی و دفاعی کشور، حملات تهاجمی را علیه دشمن در سراسر کشور افزایش بخشند.

با تأسف جنگ‌های اخیر شماری از خانواده‌ها را بی‌جا نمود که برخی شهروندان کشور به مساعدت شان شتافتند، درحین‌حال حکومت و نهادهای کمک‌رسان نیز مواد اولیه و کمک‌های بشردوستانه را به آن‌ها می‌رسانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید