روزنامه ملی انیس

اسد الله خالد: عملیات الفتح گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی با شکست مواجه شده است

سرپرست وزارت دفاع ملی حین معرفی قوماندان جدید قول‌اردوی عملیات خاص، کارنامه های نیروی دفاعی کشور را قهرمانانه خواند.

به گزارش آژانس باختر، جنرال فرید احمدی دیروز به عنوان قوماندان جدید  قول اردوی عملیات های خاص کار اش را آٰغاز کرد .

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی حین معرفی جنرال فرید احمدی به عنوان قوماندان جدید آن قول اردو از شهامت منسوبان نیروی دفاعی کشور و سایر نهاد های امنیتی یاد کرد  و کارنامه های آنان را قهرمانانه خواند .

خالد گفت که عملیات الفتح گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی با شکست مواجه شده است و این گروه پس از اعلام این عملیات هیچ پیشرفتی نه داشته است  اوگفت، گروه طالبان با تمام توانی که داشت و با استفاده از هراس افگنان خارجی نتوانست پیشرفتی داشته باشد .

او با اشاره به سقوط برخی از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی گفت که گروه طالبان  هیچگاهی نتوانسته‌اند این پاسگاه‌ها را حفظ کنند.

جنرال فرید احمدی، قوماندان قول‌اردوی عملیات خاص  تعهد سپرد که برای تأمین امنیت و کاهش تلفات نیروهای امنیتی، عملیات‌های خاص افزایش خواهد یافت او از طالبان خواست تااسلحه شان را به زمین گذارند  در غیر آن افغانستان گورستان آنها خواهد شد.

تورنجنرال فرید احمدى، پیش از این به حیث رئیس مرکز مشترک عملیات هاى خاص ایفاى وظیفه می کرد.

او تحصیلات نظامى خویش را از مکتب حربیه آغاز و ماستری علوم نظامى خویش را از دانشگاه عالى “کوماندوپراشوتى” از کشور روسیه  تحصیلات ارکانحربى خویش را در اکادمى ایالات متحده امریکا و ماسترى دوم خویش را در رشته روابط، امنیت بین المللى و ستراتژى از کالج شاهى لندن و مطالعات ستراتژیک دفاعى در دانشگاه سلطنتى مطالعات دفاعى در بریتانیا  به پایان رسانده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید