روزنامه ملی انیس

استاد سرور دانش: دستیابی به مطالبات اساسی مردم، بدون تلاش دوامدار و اتحاد جمعی قابل دستیابی نیست

شماری کثیری از بزرگان، علما، اساتید دانشگاه‌ها، فرهنگیان و شماری از وکلای ولایت غزنی بعد از ظهر روز شنبه با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و راجع به انتخابات پارلمانی و تعدیل واحد اداری ولایت غزنی گفتگو کردند.

داکتر رسول طالب مشاور ارشد رئیس جمهور، داکتر ناصر علی رحمانی رییس پوهنتون غرجستان، حمیدالله نوروزی وکیل شورای ولایتی غزنی، داکتر محمد جواد صالحی رییس پوهنتون گوهرشاد، همچنین همت الله میثاق محمدى مسئول امور ولایت غزنى در اداره امور ریاست جمهوری و حیدری از بزرگان ولایت غرنی، هریک به نمایندگی از اشتراک کنندگان در این جلسه صحبت
کردند.

داکتر طالب مشاور ارشد رئیس جمهور در امور اجتماعی، در خصوص انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی، ضرورت  تعدیل واحد اداری در این ولایت و نحوه پیگیری این خواسته اساسی مردم، صحبت کرد.

دکتر رحمانی و دکتر صالحی در سخنان شان بر انتخابات عادلانه و شفاف که متضمن حضور نمایندگان تمام شهروندان غزنی در ولسی جرگه باشد، تأکید جدی داشتند. آقای نوروزی وکیل شورای ولایتی غزنی نیز از حکومت افغانستان و نهادهای انتخاباتی خواست که در خصوص انتخابات پارلمانی غزنی طوری تصمیم گیری کنند که اراده و خواست جمعی مردم و انسجام اجتماعی در ولایت غزنی مورد توجه قرار گیرد.

میثاق محمدی از تلاش های صورت گرفته و پیگیری حکومت وحدت ملی راجع به انتخابات و تعدیل واحدهای اداری ولایت غزنی گزارش ارائه کرد و همچنین آقای حیدری بر حفظ وحدت اقوام و انسجام جمعی مردم غزنی در راستای مطالبات جمعی و سرنوشت عمومی در این ولایت تأکید کرد.

دیدارکنندگان همچنین از تلاش های استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور در خصوص پیگیری مطالبات جمعی مردم ولایت غزنی مخصوصا تعدیل واحد اداری و تلاش برای ایجاد ولایت جاغوری ابراز قدردانی کردند.

استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور ضمن اظهار قدردانی از دیدارکنندکان برای پیگیری مطالبات و خواسته های جمعی شهروندان ولایت غزنی بیان داشت که دستیابی به مطالبات اساسی مردم، بدون تلاش دوامدار و اتحاد جمعی قابل دستیابی نیست.

استاد دانش با بیان اینکه پارلمان خانه تمام مردم افغانستان است بر تناسب وکلا بر اساس تعداد نفوس و همچنین تعیین نمایندگی عمومی و عادلانه در نمایندگی پارلمان تأکید کرد. وی تعامل اجتماعی مردم را در فرایند انتخابات و تصمیم گیری های جمعی یک ضرورت اساسی عنوان نمود.

استاد دانش در خصوص ولایت شدن ولسوالی جاغوری افزود که تعدیل واحدهای اداری از خواسته های اساسی و تاریخی مردم ماست و حکومت وحدت ملی نیز بر تعدیل واحدهای اداری مطابق احکام قانون مصمم است و در این رابطه تلاش های جدی وجود دارد و حتما به نتیجه خواهد رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید