روزنامه ملی انیس

استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور به کشور باز گشت

استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که در راس یک هیات عالی رتبه دولتی برای شرکت در نشست مجمع بین المللی دولت‌داری باز به کشور کانادا سفر کرده بود،به کشور باز گشت.

نشست بین المللی دولت‌داری باز از سوی نهاد بین المللی OPG در همکاری با حکومت کانادا و با اشتراک نمایندگان رسمی ۷۲ کشور، ۲۰ حکومت محلی، چندین سازمان بین المللی و نمایندگان جامعه مدنی کشورهای مختلف به تاریخ ۲ ماه جون در شهر اوتاوا برگزار شد.

نشست بین المللی دولت‌داری باز در کانادا به هدف جستجوی راه‌کارهای جدید برای تشویق بیشتر حکومت ها به شفافیت، مدارا و توسعه همکاری ها با شهروندان برگزار شده بود.

استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور که یکی از سخنرانان این نشست بین المللی بود به تعهدات دولت افغانستان به توسعه دموکراسی در کشور، مبارزه با فساد، دسترسی مردم به اطلاعات وهمکاری نزدیک حکومت با مردم تأکید ورزیده گفت که حکومت وحدت ملی با تصویب یک سری قوانین مورد نیاز، به روند تحکیم تطبیق اهداف مشارکت دولت‌داری باز شدت بخشیده است.

همچنین معاون دوم رئیس جمهور در زمان اقامتش در اوتاوا باسنجی پردان رئیس عمومی سازمان بین المللی OPG دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار معاون دوم رئیس جمهور تصریح کرد که دولت افغانستان به عنوان یک عضو فعال این سازمان به گونه‌ای جدی در راستای اهداف و برنامه عمل مشارکت دولت‌داری باز فعالیت می‌کند و اقدامات عملی را در ساحات مرتبط به این برنامه در دستور کار خویش قرار داده است.

در این سفر معاون دوم رئیس جمهور به کانادا، نماینده خاص وهیات بنیاد شهزاده کریم آغاخان رهبر اسماعیلیه های جهان نیز باوی دیدار نمودند.

 استاد دانش در این دیدار رهبر اسماعیلیه های جهان از دوستان نزدیک مردم افغانستان عنوان کرده و نیز از نقش بنیاد انکشافی آقاخان در افغانستان برای تطبیق پروژه های انکشافی قدر دانی کرد.

همچنین وی ضمن شرکت در ضیافتی که از سوی سفارت افغانستان در کانادا برگزار شده بود، از نقش مسئولان سفارت افغانستان در کانادا برای ارائه خدمات مورد نیاز شهروندان کشور به نیکی یاد کرد.

معاون دوم رئیس جمهور در زمان اقامتش در کانادا از موزیم آغاخان در شهر تورنتو نیز بازدید که در آن آثار متنوع تاریخی در بخش های دینی، فرهنگی و هنری متعلق به تمدن بزرگ اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

در این سفر معاون دوم رئیس جمهور را یمایاری وزیر ترانسپورت، سبحان رووف معاون ریاست دفتر ریاست جمهوری، خلیل الرحمن متوکل هماهنگ کننده سکرتریت مشارکت دولت‌داری باز و دوتن از مسئولان دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری همراهی می کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید