روزنامه ملی انیس

ارزش های جشن باستانی نو روز متعلق به همۀ اقوام افغانستان است

به ریاست عبدالمنان شیوای شرق معینامورنشرات  وزارت اطلاعات وفرهنگ، دیروز نشستی ” رسانه ها و نوروز ” برگزار شد .

به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ دراین نشست که باحضور شماری از مسوولان و نمایندگان رسانه های دولتی و خصوصی برگزارشد، معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ دررابطه به برنامه های این وزارت درراستای تجلیل ازجشن باستانی نوروز درمرکز ولایت های کشور، توضیحات داد.
وی افزود که وزارت اطلاعات وفرهنگ، با حمایت رئیس جمهوری کشوردرنظردارد که از این جشن باستانی نو روز ، به صورت ویژه و با شکوه در کابل و سایر ولایت های کشور تجلیل شود و به این منظور پرچم نو روز طراحی شده است که تمام رسانه ها آن را به عنوان نماد ملی همگانی کنند.
معین امورنشرات گفت: به خاطر مراسم تجلیل با شکوه و شایسته از جشن نوروز بهتر است که دیدگاه های رسانه را نیز داشته باشیم و به این منظور از رسانه ها دراین نشست دعوت به عمل آمده است .
او، گفت که ارزش های جشن باستانی نو روز به همه، اقوام افغانستان تعلق دارد وامسال یک ولایت کشور به عنوان پایتخت نو روز اعلام خواهد شد و این روند درسال های بعدی نیز ادامه خواهد داشت .
شیوای شرق خاطرنشان کرد که جشن نوروز سال ۱۴۰۰ خورشیدی اولین جشن قرن است و به این مناسبت و همچنان به مناسبت افتتاح بند کمال خان، وزارت اطلاعات فرهنگ برنامه های ویژۀ فرهنگی را نیز راه اندازی می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید