روزنامه ملی انیس

اتحادیه اروپا همزمان از پروسه صلح و انتخابات حمــایت مــی‌کنــد

داکتر عبدالله عبدالله،  رئیس اجرائیه  حکومت وحدت ملی، روز دوشنبه در دفتر کارش در قصر سپیدار با گُهنار ویگند،  رئیس عملیاتی فعالیت‌های خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

در دیدار، ویگند ضمن تأکید بر ادامهٔ همکاری‌های اتحادیه اروپا با افغانستان گفت که اتحادیه اروپا از روند دموکراسی در این کشور حمایت می‌کند.

 رئیس عملیاتی فعالیت‌های اتحادیه اروپا گفت که ما از برگزاری انتخابات به‌موقع و شفاف در افغانستان حمایت می‌کنیم و آن را به نفع ثبات این کشور می‌دانیم.

آقای ویگند افزود که اتحادیه اروپا از تلاش‌های صلح در افغانستان نیز حمایت می‌کند؛ اما برای دست‌یافتن به آن باید اجماع ملی شکل بگیرد. ما همز‌مان از پروسه صلح و انتخابات حمایت می‌نماییم.

داکتر عبدالله عبدالله با ابراز قدردانی از حمایت و همکاری‌های اتحادیه اروپا با افغانستان گفت که نقش اروپا در توسعه و تقویت دموکراسی در کشور مؤثر بوده است.

 رئیس اجرائیه  کشور از حمایت اتحادیه اروپا در زمینۀ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ستایش کرد و گفت که ما متعهد به برگزاری انتخابات به‌موقع، شفاف و با اعتبار هستیم. چون، باعث ثبات در کشور می‌گردد.

 رئیس اجرائیه  حکومت افغانستان تاکید کرد که حکومت از هر فرصت برای تحقق صلح در کشور استفاده می‌کند؛ اما هنوزهم طالبان مانع اصلی در پروسه صلح‌‌ می‌باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید