روزنامه ملی انیس

آمار واقعات مثبت ویروس کرونا در کشور، رو به افزایش است

از مجموع ۱۰۰۸ مورد مشکوک ویروس کرونا که در یکشبانه روز گذشته در لابراتوار‌های وزارت صحت عامه مورد آزمایش قرار گرفته، ۴۱۳ مورد آن مثبت تشخیص شده است.
باثبت ۴۱۳ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی بیماران مبتلا به کووید۱۹، در سطح کشور تا اکنون به ۵۶۳۹ نفر رسیده است.
داکتر وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه که روزپنجشنبه در سلسله کنفرانس‌های خبری روزانه این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت صحبت می‌کرد، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ تن دیگر از بیماران مصاب به کووید۱۹، شفایاب شده اند که با ثبت آن شمار مجموعی شفایافتگان از این بیماری تا اکنون به ۶۹۱ نفر رسیده است.
او همچنان افزود که با فوت ۴ تن دیگر از بیماران کووید۱۹، در یکشبانه روز گذشته، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۱۳۶ نفر رسید.
مجروح، با نگرانی از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا، گفت به هر اندازه‌ای که شهروندان کشور اصول اساسی بهداشت برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را رعایت نکنند، به همان میزان شمار بیماران کووید۱۹، در کشور افزایش خواهد یافت.
او گفت: به گونه مثال در یکشبانه روز گذشته واز مجموع ۴۴۱ سمپل مشکوک ویروس کرونا در کابل، ۱۸۸ مورد آن مثبت تشخیص شده است.
معین وزارت صحت عامه، بار دیگر گفت توقع وزارت صحت عامه از شهروندان کشور این است که با رعایت اصول بهداشت از جمله شستن دست‌ها، پوشیدن ماسک وحفظ فاصله اجتماعی، خود ودیگران را در برابر ویروس کرونا مصون نگه دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید