روزنامه ملی انیس

آمار مثبت ویروس کرونا در کشور، به بیش از ۶۴۰۰ واقعه رسید

از مجموع ۱۱۱۳ مورد مشکوک ویروس کرونا که در یکشبانه روز گذشته در لابراتوار‌های وزارت صحت عامه مورد آزمایش قرار گرفته، ۳۴۹ مورد آن مثبت تشخیص شده است.
باثبت ۳۴۹ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی بیماران مبتلا به کووید۱۹، در سطح کشور تا اکنون به ۶۴۰۲ تن رسیده است.
داکتر وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه که در سلسله کنفرانس‌های خبری روزانه این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت صحبت می‌کرد، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ تن دیگر از بیماران مصاب به کووید۱۹، شفایاب شده اند که با ثبت آن شمار مجموعی شفایافتگان از این بیماری تا اکنون به ۷۷۸ تن رسیده است.
او همچنان افزود که با فوت ۱۵ تن دیگر از بیماران کووید۱۹، در یکشبانه روز گذشته، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۱۶۸ می‌رسد.
مجروح، با نگرانی از مصاب شدن افراد به صورت کتلوی در محیط خانواده و محلات گار گفت: آمار نشان می‌دهد که یک فرد در یک خانواده ویا در محل کار سبب مصابیت شماری زیادی از افرادی شده است که با آنان سر وکار داشته است.
او دلیل مصابیت کتلوی افراد در خانواده‌ها ومحل کار را بی توجهی افراد به اصول اساسی بهداشت دانست.
معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، بار دیگر از شهروندان کشور در خواست کرد که با رعایت اصول بهداشت از جمله شستن مکرر دست‌ها، پوشیدن ماسک وحفظ فاصله اجتماعی، خود و دیگران را از مصاب شدن به ویروس کرونا نجات دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید