روزنامه ملی انیس

آمار تلفات کرونا در جهان از ۱۰۰ هزار تن گذشت

آمار تلفات کرونا در جهان تا عصر روز جمعه حاکی است که یک صد هزار و سه صدو هفتادوسه تن قربانی این ویروس مرگبار و ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تن نیز به آن مبتلا شده است. به نقل از صدای امریکا، دانشگاه جان هاپکینز ایالات متحدۀ امریکا ضمن ارایۀ این آمار گفته است که دامنۀ گسترش ویروس کرونا به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و بیش از ۳۳۶ هزار تن پس از ابتلا به کووید-۱۹ صحت‌یاب شده‌اند. ایالات متحده بیشترین شمار مبتلایان را در جهان دارد، اما بلندترین آمار مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در ایتالیا ثبت شده است.
ایالات متحده از ابتلای ۵۷۵۷۴۹ تن به کرونا و مرگ بیش از ۱۷ هزار تن در اثر ابتلا به این بیماری گزارش داده است. شمار مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در ایتالیا تا پس از چاشت جمعه به ۱۸۲۷۹ تن و آمار مبتلایان به ۱۴۷۵۷۷ تن می‌رسید. اما اسپانیا در سطح اروپا بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارد.تا پس از چاشت جمعه شمار مبتلایان در آن کشور به ۱۵۷۰۵۳ تن و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ به ۱۵۸۴۳ نفر می‌رسید.
در آلمان با آنکه شمار مبتلایان به ۱۱۹۶۲۴ تن رسیده است، میزان تلفات کووید۱۹ نسبت به همسایگان این کشوربه مراتب کمتر است و تا دیروز از ۲۶۰۷ مورد مرگ ناشی از کروناویروس خبر داده شده بود.
فرانسه پنجمین کشور متاثر از کرونا، تا حال از ابتلای ۱۱۸۷۹۰ نفر به این ویروس و مرگ ۱۲۲۱۰ نفر در اثر این بیماری گزارش داده است. اما در چین که ویروس کرونا از آن به جهان منتشر شده است، شمار مبتلایان کووید-۱۹ به ۸۲۹۴۱ تن و تلفات ناشی از آن به ۳۳۴۰ تن رسیده است.
ایران روزجمعه از مرگ ۱۲۲ تن خبر داد که با این حساب شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور به ۴۲۳۲ تن رسید.
وزارت صحت ایران گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷۲ مورد جدید کروناویروس در این کشور ثبت شده است که شمار مجموعی مبتلایان در این کشور را به ۶۸۱۹۲ مورد افزایش داده است. در بریتانیا تا حال ۷۱۰۷۸ تن به کروناویروس مبتلا شده و ۷۹۹۳ تن در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند. در افغانستان نیز شمار مبتلایان کروناویروس هرچند کم، اما فزاینده است و بر اساس آخرین آمار وزارت صحت عامه شمار مبتلایان کووید-۱۹ به ۵۵۵ تن و میزان تلفات ناشی از آن به ۱۵ تن می‌رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید