روزنامه ملی انیس

آمادگی برای جنگ احتمالی

رئیس‌جمهور چین در دیدار با تفنگداران اردو این کشور از آنها خواست تا «تمام فکر و انرژی خود را برای آمادگی در جنگ احتمالی» متمرکز کنند.
شی جینگ پینگ، رئیس‌جمهور چین که برای بازدید از یکی از ولایت‌های جنوبی این کشور راهی استان «گوانگ دونگ» شده بود در دیدار با تفنگداران اردو این کشور از آنها خواست تا «تمام فکر و انرژی خود را بر آمادگی در جنگ احتمالی» متمرکز کنند.
او که به مناسبت چهل مین سالگرد شکل‌گیری منطقه آزاد اقتصادی شنزن به شهر «چاوژو» سفر کرده بود در این دیدار از نیروی دریایی اردو آزادی‌بخش خلق چین خواست همچنان «کاملا وفادار، خالص و قابل اعتماد» بمانند و حالت آماده‌باش خود را برای یک جنگ احتمالی حفظ کنند.
منطقه آزاد شنزن در سال ۱۹۸۰ و با جذب سرمایه‌های خارجی تاسیس شد و با اجرای موفقیت آمیز این پروژه، حالا شنزن به قدرت اقتصادی دوم چین تبدیل شده است. این اظهارات زمانی مطرح می‌شود که تنش‌های میان امریکا و چین بعد از شیوع ویروس کرونا، اوضاع هنگ‌کنگ و همچنین مساله تایوان اوج گرفته است.
رئیس‌جمهور چین، نیروهای دریایی این کشور را یک واحد نخبه اردو چین خواند و گفت که هدف این نیروهای محافظت از حاکمیت، امنیت، تمامیت ارضی و منافع کشور است.

ممکن است شما دوست داشته باشید