روزنامه ملی انیس

آلمان ۴۷ کودک پناهجو را پذیرفت

آلمان به ۴۷ کودک پناهجوی بدون سرپرست که اکثرا کودکان افغان و سوری ساکن اردوگاه‌های پناهجویان در یونان هستند، اجازه داد تا وارد خاک این کشور شوند.

هواپیمای حامل ۴۲ کودک پناهجوی زیر ۱۴ سال و پنج نوجوان پناهجوی بالای ۱۴ سال روزشنبه در فرودگاه شهر هانوفر آلمان به زمین نشست.

پذیرش این کودکان بخشی از برنامه ۱۰ کشور عضو اتحادیه اروپا است که قصد دارند ۱۶۰۰ کودک پناهجوی بدون سرپرست را از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان به کشورهای خود منتقل کنند.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان که پیش از این پیوسته مهاجرت به اروپا و آلمان را مورد حمله قرار می‌داد پس از انتقال این کودکان به آلمان با اشاره به اینکه این سیاست نشانه‌ای از همبستگی اروپایی است، گفت: «آلمان به قول خود عمل کرده است.»

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان نیز در مورد عزیمت این گروه از کودکان به خبرنگاران گفت: «دولت یونان سعی کرده است که سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نسبت به گرفتاری کودکان خردسالی که از جنگ و خشونت گریخته‌اند تا خانواده تازه‌ای پیدا کنند، حساس کند.»

کودکان پناهجو پس از ورود به آلمان همگی مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند و باید برای گذراندن ۱۴ روز قرنطین به دلیل بحران شیوع این ویروس به منطقه اوسنابروک منتقل شوند.

یلوا یوهانسون، کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا با استقبال از اقدام آلمان در پذیرش این گروه از کودکان پناهجو گفته است که این اقدام آلمان نشانه‌ای از کارکرد همبستگی اروپایی در این دوران دشوار شیوع ویروس جدید کرونا است.

ممکن است شما دوست داشته باشید