روزنامه ملی انیس

آغاز پروازهای بین‌المللی به پس از سه ماه

اداره هوانوردی ملکی می گوید که پس از حدود سه ماه توقف پروازها به‌خاطر شیوع کرونا، از روز چهارشنبه شرکت هوایی ترکیش ایرلاینز اولین پرواز را به افغانستان از سر گرفت.
هواپیمای ترکیش ایرلاینز ساعت هفت صبح به وقت کابل در میدان بین‌المللی حامد کرزی به زمین نشست و ۳۵۰ مسافر را از استانبول ترکیه به کابل انتقال داد.
قرار است امروز شرکت هوایی امارات نیز پرواز خود را به کابل از سر بگیرد. اداره هوانوردی افغانستان گفته که شرکت‌ خصوصی کام‌ایر و شرکت دولتی آریانا نیز پروازهای خارجی خود را به ترکیه و امارات از سر گرفته‌اند.
اداره هوانوردی ملکی از تمامی کسانی که ویزه و یا اقامت کشورهای اروپایی، ترکیه، امریکا و امارات متحده عربی را دارند و عازم این کشورها هستند، خواست که برای سفر به این مقصدها می‌توانند اقدام کنند.
به گفته این نهاد کشورهای آسیای میانه نیز برای آغاز پرواز از اول ماه جولای اعلام آمادگی کرده و به شرکت‌های هوایی پاکستانی و هندی تا آخر ماه جولای اجازه پرواز به افغانستان داده نشده است.
با آغاز مجدد پروازها، اداره هوانوردی ملکی از مسافران و شرکت‌های هواپیمایی خواسته که رهنمودهای بهداشتی از آغاز تا پایان سفر را به گونه‌ای جدی رعایت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید