روزنامه ملی انیس

آغاز روند انتقال اطلاعات دستگاه های بایومتریک  رای دهنده گان به ذخیره گاه های کمیسیون انتخابات

مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات میگویند که روند انتقال  معلومات رای دهنده گان انتخابات پارلمانی از دستگاه های بابومتریک به ذخیره گاه های  این نهاد آغازشده است .

این درحالیست که بیشتر ا زدوهفته از روند برگزاری انتخابات مجلس نماینده گان سپری شده  اما کمیسیون انتخابات  بعد از این مدت از روند انتقال اطلاعات دستگاه های بایومتریک رأی دهنده گان به ذخیره گاه های این نهاد خبرداده اند  .

گزارشگر آژانس باختر مینگارد:عبدالبدیع صیاد  رئیس کمیسیون مستقل انتخابات  به خبرنگاران گفته است که در پایان روند انتقال داده‌ها به سرور عمومی ارقام رأی‌دهنده‌ها با استفاده از سیستم بایومتریک و فهرست رأی‌دهنده‌ها مشخص خواهد شد.

اوتاکید کرده است که کمیسیون انتخابات تلاش دارد تا به هرگونه که  ممکن باشد آرای پاک ازناپاک را  جدا سازد  و کار بالای تصفیه آرا جریان دارد تا  شفافیت انتخابات .

 سید ابراهیم سادات، رئیس بخش فن‌آوری کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که  دستگاه بایومتریک با ریزلت شیت‌ها باید یکجا آورده می‌شد و امروز ما عملأ روند انتقال دیتا را شروع کردیم و انشاالله که تا دوهفته تمام خواهد شد.

به گفته مسئولان کمیسیون انتخابات تاکنون از ۲۳ ولایت دستگاه‌های شناسایی بایومتریک به مرکز رسیده‌اند و در حال حاضر کمیسیون مستقل انتخابات نتایج شمارش آرای برگه‌های رأی‌دهی ده ولایت را در بانک اطلاعاتی ثبت کرده است .

قراربود که نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی به تاریخ ۱۹ عقرب اعلام شود  اما کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که به دلیل مشکلات انتخابات پارلمانی، انتقال مواد انتخاباتی از ولایات به مرکز و تصفیه آرا، نتایج انتخابات پارلمانی  به تاریخ دوم قوس اعلام میشود و نتایج نهایی ان یک ماه بعد ازآن اعلام خواهد شد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید