روزنامه ملی انیس

آغاز دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ایران

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دیروز رسماً آغاز به کار کرد.
در مراسم گشایش دوره یازدهم مجلس، شماری از مسئولان عالی‌رتبه از جمله رؤسای سه قوه و نیز محمد محمدی گلپایگانی، نماینده رهبر ایران حضور داشتند.
ریاست نشست مجلس را سید رضا تقوی بر عهده داشت. در بیانیه‌ای که تقوی از طرف نمایندگان دوره یازدهم در صحن مجلس خواند، تأکید شده است: «ما وکیل‌ الدوله نیستیم و معاند الدوله هم نیستیم، بلکه با یکپارچگی پشت سر رهبر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم.»
در بخش دیگری از بیانیه آغاز به کار مجلس یازدهم از زبان نمایندگان آمده است: «ما دنبال حاشیه‌سازی نیستیم و به حاشیه‌سازان متذکر می شویم تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند.»
علی خامنه‌ای، رهبر ایران نیز در پیام تبریکی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم، اولویت کار آنها را «اقتصاد و فرهنگ» خواند. در پیام رهبر ایران که نماینده او آن را در مجلس قرائت کرد، آمده است: «در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ پیشرفت و عدالت، نمره‌ مطلوبی در باب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم.»
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز در در آیین گشایش یازدهمین دوره مجلس گفت: «استقلال قوا در قانون اساسی به معنای تنازع قوا و برابر یکدیگر ایستادن نیست. می‌توانیم با حفظ استقلال قوا با تعامل به هدف اصلی برسیم.»
رئیس جمهوری ایران با شرح جزئیاتی از عملکرد اقتصادی دولت خود افزود: «ما دنبال این هستیم که رابطه دولت و مجلس به گونه‌ای باشد که بتوانیم در این سال بسیار سخت و مشکل که هم با تحریم و تحریک دشمن و هم با ویروس خطرناک کرونا مواجه هستیم در این شرایط کشور را اداره کنیم.»

ممکن است شما دوست داشته باشید