روزنامه ملی انیس

آغاز توزیع نان به نیازمندان در کابل

همزمان با افزایش شمار بیماران کرونا در افغانستان و وضع محدودیت تردد در شهرها، حکومت برنامه توزیع نان به نیازمندان را دیروز در شهر کابل آغاز کرد.
بر اساس دستور رئیس جمهور غنی، این برنامه در کنار کابل قرار است تا پایان هفته جاری در ولایت‌های بلخ، قندهار، کندز و جلال‌آباد نیز آغاز شود و به زودی در سراسر کشور به اجرا گذاشته شود.
او از مردم خواسته که از این برنامه نظارت کنند تا افراد مستحق از آن مستفید شوند.
اعمال محدودیت بر رفت‎وآمد مردم در پایتخت و برخی دیگر از بزرگ شهرهای این کشور، نگرانی‎ها را درباره تامین معیشت خانواده‎های کارگران روزمزد افزایش داده است.
پیش از این نیز دولت افغانستان برای دستکم یک هزار خانواده نیازمند در کابل چهارونیم کیلو گندم به هر خانوار کمک کرده بود. این اقدام حکومت انتقادهای زیادی را در پی داشت.
با این حال محمدداود سلطان‌زوی، شهردار کابل در برنامه توزیع نان به افراد نیازمند در پایتخت بر شفافیت این برنامه تأکید کرد و گفت که این برنامه برای ۲۵۰ هزار خانواده نیازمند که در پی شیوع کرونا و قرنطین کابل متضرر شده، تطبیق می‌شود.
به گفته وی، نیازمندان قبلاً از سوی کمیته‌های محلی شناسایی و برای آن‌ها کارت نیز توزیع شده است. به رویت همین کارت برای این افراد نان توزیع خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید